Česko má nakonec za středu 2932 případů koronaviru. Web ministerstva bojoval s výpadkem dat

Za středu v Česku hygienici odhalili 2932 případů koronaviru. Je to třetí nejvyšší denní přírůstek od březnového začátku šíření nemoci covid-19 v Česku. Vyplývá to z aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Čísla za středu byla dlouho neúplná. Specializovaný web ministerstva zdravotnictví ke koronaviru totiž bojoval s technickou závadou.

Praha (Aktualizováno: 9:32 1. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet případů koronaviru je od druhé poloviny měsíce rekordní, převýšil dosavadní maxima z dubna (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Z technických důvodů neproběhla aktualizace dat. Na odstranění této závady pracujeme. Děkujeme za pochopení,“ stálo ve čtvrtek ráno na specializovaném webu ministerstva zdravotnictví ke koronaviru. Nakonec se ale aktualizovaná data na internetové stránce objevila.

Spadl nám server, nefungoval mi ani e-mail, vysvětloval šéfstatistik Dušek výpadek na koronawebu

Číst článek

Celkový počet případů koronaviru přesáhl 70 tisíc, nemocných je nyní 36 619. Nemoc má u většiny lidí mírný průběh.

Z covidu-19 se dosud vyléčilo 33 557 lidí a zemřelo 658 lidí. Zářijový počet 232 zemřelých tak převýšil dosavadní maximum 206 úmrtí s koronavirem za duben.

Hospitalizovaných 976 lidí s covidem-19 ke konci září je víc než pětinásobek počtu ke konci srpna. Víc než pětinásobně na 202 vzrostl také počet lidí ve vážném stavu. Čísla jsou od druhé poloviny měsíce rekordní, převýšila dosavadní maxima z dubna. 

Nejvyšší denní přírůstek v Česku je ze 17. září, kdy hygienici potvrdili 3126 případů koronaviru. Minulý týden ve čtvrtek a v pátek se počty dostaly na 2910 s 2944 odhalených nakažených.

Denní přírůstky obvykle rostou zároveň s počty testů, jejich množství za středu ministerstvo zveřejní dnes večer. Podíl nakažených mezi testovanými se poslední zhruba týden drží mezi deseti a 13 procenty.

Za září v Česku přibylo téměř 46 200 případů covidu-19, celkový počet nakažených se tak téměř ztrojnásobil. Měsíční přírůstek je jen mírně vyšší než optimistický odhad Ústavu zdravotnických informací a statistiky, který za září předpokládal 44 tisíc nových případů. Ústav modely šíření nákazy zveřejnil před dvěma týdny. Nejméně optimistický z nich odhadoval za září 70 tisíc nově nakažených.

Nejvýrazněji se nákaza v posledním týdnu šířila na Uherskohradišťsku, kde přibylo přes 256 případů nemoci v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Na Náchodsku je tento údaj 216, na Benešovsku 208 a na Pelhřimovsku 207. V ostatních okresech včetně Prahy je pod 200. Nejméně nakažených hlásí Českolipsko s 28 případy na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.

26 380 000 korun. Dodavatel dostane za roušky zabavené v Lovosicích náhradu, škodu zaplatí vnitro

Číst článek

Pro zmírnění šíření koronaviru a zabezpečení fungování zdravotnického systému vláda ve středu schválila zavedení nouzového stavu, platit bude od pondělí 5. října na měsíc. Spolu s ním budou do 18. října zavedena nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby.

Za dva týdny plánuje vláda vydat další, zřejmě už mírnější opatření. Opoziční lídři považují vyhlášení nouzového stavu za důkaz, že vláda selhala, situaci podcenila. Kabinet podle nich jedná nepromyšleně a nekompetentně.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme