V souvislosti s dolem Darkov je nakaženo 343 lidí. V celém Česku za sobotu přibylo 30 případů

V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští hygienici k dnešku evidují 343 nakažených. Za poslední den tak přibylo 14 nových případů. Vyplývá to z informací, které dnes na svých webových stránkách zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Praha (Aktualizováno: 19:04 30. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětem se před vstupem do školy měří teplota (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Počet pozitivních zaměstnanců se zvýšil o dva nemocné, celkem tak už bylo nakaženo 228 pracovníků dolu, mezi nimi je také 11 pendlerů z Polska – jejich počet se nezměnil.

Ministerstvo si stěžovalo na záznam pořadu s Duškem o koronaviru. Youtube, Ulož.to i Seznam ho stáhly

Číst článek

„Dále jsme zaznamenali pozitivní výsledek u 11 nových rodinných příslušníků, čímž stoupl jejich celkový počet na 109,“ uvedli hygienici. Nakaženo je také šest ostatních pracovníků, což je nárůst o jeden případ.

„Mimo ohnisko je celková epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji stále stabilizovaná,“ uvedli hygienici.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici v týdnu nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Veřejná prostranství musí být dezinfikována prostředky s virucidním účinkem, tedy takovými, které ničí široké spektrum virů.

Text pokračuje pod online reportáží.

Z dolu se totiž postupně nákaza rozšiřuje mezi další obyvatele, zejména z Karvinska, a vzniklé ohnisko ovlivňuje i další instituce v regionu. Bohumín na Karvinsku například v pátek oznámil, že z preventivních důvodů na dva týdny uzavírá odbor dopravy.

Zdravotní ústav schválil českou metodu detekce koronaviru. Je levnější a stejně účinná, tvrdí vědci

Číst článek

Jedna z úřednic, která je příbuznou pracovníka z Dolu Darkov, měla pozitivní test na covid-19. Všech sedm zaměstnanců odboru dopravy tak musí do karantény. Odbor bude od pondělí až do 15. června uzavřen.

V Dole Darkov se připravuje druhé plošné testování zaměstnanců, které bude zahrnovat téměř 2400 odběrů. Začít má v úterý. Ověří, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky při prvních testech byly negativní.

Za sobotu zatím v celé zemi přibylo 30 případů nákazy koronaviru. Od začátku března laboratoře potvrdily nákazu u 9226 lidí, z toho se už 6532 vyléčilo a 319 pacientů s covidem-19 zemřelo. Aktuálně se s nemocí potýká 2375 lidí, z toho 134 bylo v nemocnici.

pj, ako, jgr, vtk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme