Počet nově nakažených v Česku se dál drží pod stovkou, ve středu přibylo 48 případů nákazy

V Česku ve středu přibylo 48 případů nákazy koronavirem, ve čtvrtek pak šest dalších. Od začátku března se nákaza projevila celkem u 8275 lidí. Už téměř dva týdny se denní přírůstky drží pod stovkou. Vyléčilo se 5058 lidí, tedy tři pětiny nakažených. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 290 lidí, na středu připadají dvě úmrtí. Aktuálně se s nemocí potýká 2927 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k deváté ranní.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 9:29 14. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hosté si připíjejí pivem na zahrádce jedné z restaurací na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 11. května 2020. Od téhož dne provozovatelé otevřeli zahrádky po přestávce vynucené šířením nového typu koronaviru. | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Počet nově odhalených případů se odvíjí od množství provedených testů. Laboratoře ve středu provedly 7360 testů na koronavirus, tedy zhruba o tisícovku méně než v úterý. Nákazu prokázaly u 0,65 procenta z testovaných.

Už delší dobu se tento ukazatel drží pod jedním procentem nebo těsně kolem této hodnoty. Celkově bylo zatím v Česku provedeno skoro 335 tisíc testů včetně opakovaných u jednoho člověka. 

Komu putují bezúročné COVID půjčky? Uspěl jen zlomek zájemců, banka odmítá zveřejnit jejich seznam

Číst článek

Lidí, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici, je od pátku méně než 250. Ve středu bylo hospitalizováno 217 lidí, o třináct méně než předchozí den. Ve vážném stavu bylo 42 pacientů.

Text pokračuje pod online reportáží.

Téměř čtvrtina nákaz připadá na Prahu, kde laboratoře dosud odhalily 1895 lidí s covidem-19. Druhým nejvíce postiženým krajem je Moravskoslezský s 1168 případy. V přepočtu na počet obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji, kde připadá 148 případů na 100 tisíc lidí. Následuje Praha a Olomoucký kraj. Naopak nejlépe na tom jsou stále jižní Čechy, kde na 100 tisíc obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

Není karanténa jako karanténa. Slovensko internuje cestovatele, svědectví zachytila redaktorka rozhlasu

Číst článek

Praha má také nejvíce úmrtí. S covidem-19 v hlavním městě zemřelo dosud 93 lidí, následuje Moravskoslezský kraj se 45 mrtvými. Jedinou oběť dál eviduje Zlínský kraj. Většina obětí připadá podle statistik na seniory. U lidí starších 65 let se dosud potvrdilo 1698 případů nákazy, z toho 260 pacientů zemřelo a 767 se uzdravilo.

První nákaza koronavirem se v Česku prokázala 1. března. Vláda postupně přijala řadu opatření, kterými od března dosud bezprecedentním způsobem omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity.

Nyní opatření kvůli příznivé epidemiologické situaci postupně uvolňuje. V pondělí se otevřely například obchodní domy, zahrádky restaurací nebo kadeřnictví, povolena byla mezinárodní přeprava. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května, kdy například půjdou do školy žáci prvního stupně základních škol a otevřou se hotely a restaurace.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme