Rybáři můžou na ryby i přes zákaz vycházení. Výjimka se vztahuje na myslivce, povolen je lov

Rybáři mohou chodit na ryby i po zákazu vycházení v 21.00. Ve čtvrtek o tom na svém webu informovalo ministerstvo zemědělství. Výjimku mají také myslivci, je povolený lov za účelem dodržení plánu lovu nebo předcházení škodám, které by zvěř mohla napáchat. Při společném lovu se musí dodržovat rozestupy a lovci musí mít nasazené roušky. Nesmí se také konat společenské akce před a po lovu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rybaření, rybář

Lidé, kteří ryby vylovují, nemusí mít ochranu dýchacích cest, musí ale dodržovat rozestupy. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

„Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21.00 a 4.59. Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit, například zarybňování,“ informuje úřad.

Kvůli suchu chybí voda v rybnících i jejich přítocích. Z řek už začínají mizet ryby, varují rybáři

Číst článek

Lidé, kteří ryby vylovují, nemusí mít ochranu dýchacích cest, musí ale dodržovat rozestupy.

Stát podobně umožňoval lov a rybaření i při předchozích nouzových stavech a lockdownech. Při první koronavirové vlně mohli myslivci lovit individuálně, podobně mohli individuálně rybáři chodit na ryby.

Na podzim se zákaz více než 20 lidí na vnějších hromadných akcích nevztahoval na hony zvěře a výlovy rybníků. Nesměla ale na ně navazovat společenská shromáždění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme