V pondělí odhalily testy v Česku 126 nakažených koronavirem. Reprodukční číslo kleslo na 1,2

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 126 případů koronaviru, podobný počet jako v sobotu. V pondělí bylo kvůli státnímu svátku volno. Ve volných dnech bývá případů nákazy méně, protože se obvykle méně testuje. V neděli laboratoře potvrdily 105 nakažených. Na 100 000 obyvatel stále připadá za poslední týden víc než devět nakažených, což je nejvíc od poloviny června. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:02 6. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprodukční číslo k úterý kleslo na 1,2 z pondělních 1,3. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Z pondělních případů připadá třetina na Prahu, 25 nakažených eviduje ministerstvo ve Středočeském a 18 v Plzeňském kraji. V dalších krajích testy v pondělí potvrdily méně než deset případů koronaviru, ve Zlínském kraji hygienici už dva dny nezaznamenali žádného nově nakaženého.

Ve Španělsku roste počet nakažených koronavirem, za poslední tři dny přibylo dalších 32 600 případů

Číst článek

Od začátku epidemie loni v březnu se v Česku koronavirus potvrdil u víc než 1,668 milionu lidí, vyléčilo se zhruba 98 procent z nich. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 30 312 nakažených, poslední tři dny jsou bez úmrtí. Nemocnice k pondělku pečovaly o 30 lidí s covidem-19, počet se za týden snížil o polovinu. Ve vážném stavu jsou tři pacienti.

Dávku očkování proti covidu-19 v pondělí dostalo 31 969 lidí, celkem už jich zdravotníci rozdali víc než 8,56 milionu. Denní počty očkovaných jsou v posledních dnech nejnižší od konce května, vliv ale může mít prodloužený víkend, ve kterém lidé termín nechtěli, protože plánovali jet mimo města.

Dokončené očkování má v Česku 3,53 milionu lidí, alespoň jednu dávku vakcíny dostalo víc než pět milionů zájemců. Většina vakcín je dvoudávková.

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, k pondělku mírně kleslo na 9,1 z nedělních 9,3. Snížilo se ve většině krajů včetně Prahy, kde ale týdenní incidence zůstala nad 30, tedy nejvyšší ze všech regionů.

Víc než deset nakažených na 100 000 obyvatel za poslední týden je ještě v Plzeňském a Středočeském kraji.

Reprodukční číslo

Nejnižší je incidence na hodnotě 2,2 v Ústeckém kraji. Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, k úterý kleslo na 1,2 z pondělních 1,3.

Testů na koronavirus od soboty do pondělí postupně ubývalo. Metodou PCR bylo v sobotu testů víc než 37 500, v neděli zhruba 12 300 a v pondělí necelých 11 500. Podobně se snížil počet antigenních testů ze sobotních téměř 38 000 na pondělních zhruba 28 000.

Pozitivita u diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, tak vyskočila k 2,5 procenta. Dosud se přitom téměř tři týdny držela pod procentem. Obdobně se po řadě týdnů dostal nad desetinu procenta podíl pozitivních u preventivních testů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme