Muž v době nouzového stavu vykradl v Krkonoších penzion a hotel. Hrozí mu až osm let vězení

Třicetiletý muž podle policie v Peci pod Sněžkou vykradl apartmán v pensionu, vloupal se také do hotelu a ukradl věci z jednoho auta. Celkově měl způsobit škodu za 85 tisíc korun. Policie ho obvinila z trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Protože se trestného činu dopustil během nouzového stavu státu, hrozí mu až osm let vězení. Muž je vyšetřován na svobodě.

Pec pod Sněžkou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obviněnému je kladeno za vinu, že začátkem tohoto týdne násilím vnikl do apartmánu jednoho z ubytovacích zařízení v Peci pod Sněžkou. Zde měl odcizit různé oblečení, drogérii a elektroniku (ilustrační foto) | Foto: TheDigitalWay | Zdroj: Pixabay

Muž se podle policie začátkem tohoto týdne násilím vloupal do apartmánu jednoho z pensionů v Peci pod Sněžkou. „Zde měl odcizit různé oblečení, drogérii a elektroniku,“ informovala policie.

Za krádež konzerv a oplatek až na osm let za mříže. Nouzový stav zpřísnil tresty za drobnou kriminalitu

Číst článek

V pensionu vzal také klíčky od auta, se kterým odjel. Policisté ho pak našli nedaleko centra města. Z auta ale měl sebrat nářadí, zimní oblečení, vybavení na horskou turistiku a alkohol.

O pár dní později se pak podle policie vloupal do jednoho hotelu, kde přespal a vypil alkoholické i nealkoholické nápoje za necelých tisíc korun. I v hotelu pak chtěl sebrat klíčky od auta a také od čtyřkolky v hodnotě 400 tisíc korun a z hotelu odjet. V tom mu zabránili policisté.

Ještě v sobotu dopoledne pak Okresní soud v Trutnově rozhodl, že muž bude vyšetřován na svobodě. Důvodem bylo i to, že se nikdy dříve nedopustil žádného trestného činu.

Milan Baják, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme