Za úterý zatím přibylo v Česku 910 nakažených koronavirem, počet obětí vzrostl o 17

Počet nakažených koronavirem se v Česku během úterý zvýšil zatím o 910 případů, pondělní přírůstek vystoupal na 1285 nově infikovaných. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Během úterního večera byl také doplněn údaj o úmrtích spojených s covidem-19, do statistik ministerstva přibylo 17 zemřelých.

Praha (Aktualizováno: 18:49 29. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plošné testování koronaviru v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od 1. března, kdy se v ČR objevily první případy koronaviru, bylo zaznamenáno 66 788 nakažených. Aktuálně nemocných je 33 460.

U většiny lidí má nákaza lehčí průběh, nicméně v poslední době v zemi přibylo hospitalizovaných i zemřelých. Počet lidí, kteří skončili s koronavirem v nemocnici, se podle údajů ministerstva k nedělnímu podvečeru zvýšil od začátku září zhruba pětinásobně na 825.

Na více než pětinásobek stoupl i počet hospitalizovaných ve vážném stavu, podle ministerstva jich je 187.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Počet úmrtí lidí nakažených koronavirem od začátku epidemie v Česku dosáhl 635, během úterý byla doplněna statistika ministerstva o 17 zemřelých. Od začátku září se množství zemřelých zvýšilo zhruba o polovinu. Počet zemřelých s koronavirem také za září převýšil počet úmrtí za duben.

Merkelová se bojí přírůstku nakažených v Německu. Bez zásahu jich podle ní může být i 19 tisíc denně

Číst článek

O víkendu byl jejich počet ale výrazně vyšší, když v neděli zemřelo s nákazou 13 lidí a v sobotu 15. Minulou středu ministerstvo zaznamenalo dokonce 20 úmrtí.

Případů covidu-19 původně přibývalo nejvýrazněji v Praze a okolí. Podle aktuálních údajů byl ale největší růst za posledních sedm dní na Pelhřimovsku, 247 nových případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Následuje Uherskohradišťsko s 236 případy. V okrese Praha-západ bylo za uplynulý týden případů na 100 tisíc obyvatel 220, v Praze 213 a v okrese Praha-východ přes 208.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme