Dvě čtvrteční oběti koronaviru v Česku byly ženy z domova pro seniory v Praze- Michli

Osmý a devátý případ úmrtí na koronavirus v Česku jsou dvě ženy z domova pro seniory v Praze-Michli. Uvedl to náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula po jednání Ústředního krizového štábu. Byly podle něj ve vysokém věku a měly další vážná chronická onemocnění.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V domově se provádí šetření, aby se zabránilo dalšímu šíření. Bude tam provedena ohnisková dezinfekce,“ řekl náměstek. V domově je v současné době 70 klientů. O nákaze v zařízení informovala odpoledne Česká televize, počet nakažených neuvedla. Někteří byli převezeni do Nemocnice na Bulovce.

V Česku zemřelo devět lidí nakažených koronavirem. Nemocných je 2062, vyléčených deset

Číst článek

Ženy ročníku 1927 a 1928 zemřely ve Všeobecné fakultní nemocnici, krátce hospitalizované byly na tamní 1. klinice tuberkulózy a respiračních nemocí. „Bezprostřední příčinou jejich úmrtí nebyla nákaza COVID-19, byť ji vyšetření u nich potvrdilo. Obě ženy trpěly chronickou plicní obstrukční nemocí,“ sdělila mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

V Praze se novým typem koronaviru nakazili senioři také v domově na Chodově, kde měli pozitivní testy dva klienti. Byli rovněž převezeni do nemocnice. Z tohoto zařízení pocházel pětadevadesátiletý muž, který byl první obětí koronaviru v Česku ohlášenou v neděli.

Nakaženo je také 13 pacientů jedné části oddělení následné péče Thomayerovy nemocnice v Praze, u dalších se na výsledky testů čeká. Pozitivní pacienti byli izolováni, podle mluvčího nemocnice Petra Sulka nemá nikdo z nich významnější dechové potíže. Jeden nakažený z nemocnice, pětasedmdesátiletý muž, ve středu zemřel. Minulý týden se tam nemoc prokázala u tří zdravotních sester z oddělení následné péče a dvou z plicní kliniky, kde pobýval jeden z vážně nemocných, v současné době umístěný ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme