V pátek přibylo 170 případů nákazy koronavirem. Je to o pětinu méně než před týdnem

Testy v Česku v pátek potvrdily 170 případů koronaviru, o pětinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním šíření nákazy. Nad touto úrovní bylo v předchozích dvou týdnech. S nemocí je hospitalizováno 63 lidí. Zdravotníci v pátek podali víc než 47 000 dávek vakcín proti covidu-19.

Praha (Aktualizováno: 9:33 21. 8. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na covid v nemocnici Bulovka

Testování na covid v nemocnici Bulovka | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Za poslední týden připadá v Česku necelých 12 nově potvrzených případů nákazy v přepočtu na 100 000 obyvatel.

Nejvyšší incidenční číslo má Praha s 27 nakaženými na 100 000 lidí za posledních sedm dní, následuje Liberecký kraj s téměř 22 případy. Nejméně zasaženým regionem zůstává Zlínský kraj s týdenní incidencí těsně nad hodnotou pět. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.el-nino9

Do letošního března se s novým koronavirem setkala polovina českých dospělých, tvrdí studie

Číst článek

Z okresů je epidemická situace dál nejméně příznivá na Semilsku a Českobudějovicku. Hygienici tam evidují víc než 30 nově nakažených na 100 000 obyvatel za poslední týden. Proti tomu Přerovsko, Trutnovsko a Hodonínsko hlásí za sedm dní méně než dva případy koronaviru na 100 000 lidí.

K pátku hospitalizovaných 63 lidí je o 11 víc než před týdnem, v těžkém stavu je 13 pacientů. Testů na koronavirus laboratoře v pátek provedly zhruba 42 000 metodou PCR a 95 000 antigenních. Testů PCR bylo zhruba o pětinu méně než před týdnem, antigenních ubylo o 15 procent.

Zdravotníci v Česku v pátek podali podle předběžných údajů 47 171 dávek očkování proti covidu-19. Od začátku vakcinace loni v prosinci lidé dostali téměř 11,2 milionu dávek. U většiny v Česku používaných vakcín jsou k dokončení očkování potřebné dvě dávky.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru a s covidem-19 zemřelo 30 384 lidí. Úmrtí za poslední týden přibylo osm, ve čtvrtek ani v pátek s covidem-19 nikdo nezemřel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme