‚Na silniční kontroly bude času dost.' Policie nebude řešit bagatelní činy, v karanténě je 263 příslušníků

Policisté omezí tzv. bagatelní činnost, při které přijdou do kontaktu s lidmi. Týká se to mimo jiné preventivních dopravních kontrol a upraveno je rovněž vnitřní fungování v úřadovnách a služebnách. Důvodem je ochránit policisty i obyvatele před možnou nákazou koronavirem. Z policejního sboru čítajícího asi 40 000 příslušníků jich je nyní 263 v karanténě. V neděli to řekla mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Buďte odpovědní. Vir nezná hranice, vzkazuje Babiš. Na vládě bude jednat o karanténě celého Česka

Číst článek

Vnitřní doporučující stanovisko vydal v sobotu policejní prezident Jan Švejdar. „Obsahuje mimo jiné doporučení minimalizovat kontakt příslušníků policie s občany v jinak obvyklé činnosti, jako jsou například silniční kontroly a podobně. Priorita je teď jinde a na silniční kontroly bude času dost,“ napsal Švejdar na twitteru. Zároveň vyzval obyvatele, aby se chovali zodpovědně, ať „můžeme být tam, kde je teď nejvíc třeba,“ dodal.

Cílem opatření je snížit riziko nákazy policistů i obyvatel. Podle Rendlové to rozhodně neznamená, že by policisté přestali vykonávat svou práci. Pouze omezí výkon zmíněné tzv. bagatelní činnosti. Zároveň je jim doporučeno, aby co nejvíc agendy vyřizovali bezkontaktně. „Na úřadovnách jsou rozděleni na dvě skupiny, které se nepotkají, neboť do karantény již odcházejí kvůli nakažení při výkonu služby,“ řekla Rendlová. Změněno je také fungování jídelen.

V sobotu večer byl v Česku počet pacientů nakažených koronavirem 189, v neděli ráno bylo 214 případů a nyní je jich 231. Dvě třetiny nemocných se infikovaly v zahraničí, třetina v ČR. Ze zemí, v nichž se Češi nakazili, stále převažuje Itálie. Kvůli koronaviru už vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav.

1/2Včera jsem vydal “dovnitř” sboru doporučující stanovisko, které upravuje režim výkonu služby v celé policii. Obsahuje mimo jiné doporučení minimalizovat kontakt příslušníků @PoliciCZ s občany v jinak obvyklé činnosti, jako jsou např. silniční kontroly a podobně.

11:30 – 15. 03. 2020

14 100

2/2 Překvapilo mě, že je tento krok někým vykládán jako ohrožení bezpečnosti. Sleduji tím pravý opak. Priorita je teď jinde a na silniční kontroly bude času dost. Přijměte prosím osobní odpovědnost, pomozte nám a dodržujte vše co máte, ať můžeme být tam, kde je teď nejvíc třeba.

11:31 – 15. 03. 2020

8 97

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme