Dvanáct českých policistů se v Makedonii nakazilo koronavirem. Domů přiletěli armádním speciálem

Na misi v Makedonii se koronavirem nakazilo 12 ze 40 českých policistů. Uvedl to v úterý server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil policejní prezident Jan Švejdar. Všichni jsou již v Česku, dvanáctku příslušníků podle něj dopravil domů armádní speciál. Švejdar také uvedl, že do zahraničí nyní nebudou vysílány další kontingenty.

Praha/Skopje Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští policisté v Makedonii

Čeští policisté v Makedonii | Zdroj: Policie ČR

Makedonci jim podle jednoho z českých policistů, se kterým server Aktuálně.cz mluvil, udělali testy 4. září, pozitivní test zjistili u 12 z nich. Všichni čeští policisté museli do karantény, stejně tak i jejich makedonští kolegové, kteří s nimi sloužili.

Prymula: V příštích dvou či třech týdnech se dá očekávat další nárůst, nedá se počítat s poklesem

Číst článek

Pro nakažené policisty podle serveru přiletěl speciál 10. září, zbylí přijeli terénními vozy. Švejdar popsal, že zajištění průjezdu kolony by bylo komplikované, rozhodl proto o tom, že policisté s pozitivním výsledkem testu na koronavirus přiletí armádním speciálem.

„Rozhodl jsem, že policisté s pozitivním výsledkem testu přiletí armádním speciálem, což jsem osobně dohodl s ministerstvem obrany. Ostatní policisté se přesunuli standardním způsobem po zemi,“ uvedl Švejdar.

Podle policisty, se kterým server mluvil, probíhalo vše v utajení.

„Nikde se neobjevila jediná informace o našem návratu, stejně jako o jeho důvodech. Vojáci, kteří si chtěli udělat v Makedonii fotku, dostali zákaz cokoliv fotit,“ řekl policista.

MAPA: Česko se v Evropě stává rizikovou zemí. Kdo k sobě cestovatele vpustí, a kdo nikoli?

Číst článek

Nakažení policisté i policisté v karanténě byli umístěni do ubytovny v Kněžmostu u Mladé Boleslavi, kde jim byly udělány další testy, lékař zároveň všem měřil teplotu.

„Většina policistů už by měla ubytovnu opustit, někteří museli slíbit, že se budou zdržovat v izolaci,“ uvedl server.

Podle Aktuálně.cz není jasné, jak se čeští policisté nakazili. Švejdar sice serveru řekl, že policisté byli před odjezdem testováni na koronavirus, policisté, se kterými web mluvil, to ale popřeli. Policisté jsou přesvědčeni o tom, že je nakazili běženci, uvedl server.

Čeští policisté působí v Severní Makedonii pátým rokem. Jejich úkolem je zabránit nelegálnímu vstupu cizinců do země a zajistit je v případě, že už na území Makedonie jsou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme