Pražská policie o víkendu rozdávala pokuty, zjistila na 560 porušení vládních nařízení

Policisté v Praze o víkendu provedli přes 1300 kontrol dodržování vládních opatření proti šíření nového typu koronaviru. Zjistili podle mluvčího Jana Daňka pět pochybení, která předali do správního řízení. Dalších 561 případů porušení vládních nařízení zjistili městští strážníci, 111 z nich při kontrolách provozoven. Policie kontrolovala mimo jiné restaurace, bary a další podniky, které od pátečního večera musí dodržovat zavírací dobu ve 20.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v Praze o víkendu provedli přes 1300 kontrol dodržování vládních opatření proti šíření nového typu koronaviru (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Městští strážníci řešili v souvislosti s restauračními zařízeními a bary od pátku do neděle 111 případů, při kterých byla porušena vládní nařízení.

„Z tohoto počtu bylo 85 případů vyřešeno domluvou, 22 případů bylo vyřešeno pokutou na místě v celkové výši 22 200 korun. Správnímu orgánu byly oznámeny čtyři případy,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

Už v noci z pátku na sobotu se zpřísněním mimořádných opatření, zejména v souvislosti s uzavíráním provozoven, policisté prováděli kontroly v celé ČR. „Ve většině případů bylo vše bez problémů, zjištěná porušení jsou v řádu desítek,“ uvedla policie na twitteru.

„Ke konfliktům docházelo jen ojediněle, nejčastěji jsme řešili oznámení, že si hosté po uzavření baru přesedli na chodník před ním. Tím však neporušili nařízená opatření, stejně tak provozovatelé, kteří poskytovali dále své služby přes výdejní okénko,“ dodala.

V restauracích a hospodách se od pátku zkrátila otevírací doba z 22.00 na 20.00. Znovu otevřít mohou zařízení v 6.00. U jednoho stolu smějí sedět pouze čtyři lidé, od ostatních musí být vzdáleni nejméně jeden a půl metru. Stejně jako v klubech nebo na diskotékách platí také v restauracích zákaz živé hudby a tance.

Po osmé hodině večer mohou provozovny prodávat občerstvení pouze ven, tedy z výdejových okének. Pokud lidé zůstanou večer na chodnících dále popíjet alkohol, porušují opatření v případě, že nedodržují odstupy.

Na takové případy upozornil v neděli premiér Andrej Babiš (ANO) na svém facebooku. Podložil je fotografiemi z centra Prahy, na kterých se lidé před zařízeními v noci srocují. Podle něj tak podceňují situaci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme