Bývalá ministryně Šlechtová se nakazila koronavirem. Jedenáct poslanců musí do karantény.

V poslaneckém klubu hnutí ANO se vyskytla nákaza koronavirem. Konkrétně se jedná o exministryni Karlu Šlechtovou. Na Facebooku napsala, že jí byl pozitivní test potvrzen v neděli. Poslanci se naposled sešli minulý týden ve středu na mimořádné schůzi, kdy schválili speciální zákon, který umožní lidem v karanténě kvůli koronaviru hlasovat v říjnových senátních a krajských volbách, a zavedení distanční výuky do školského zákona.

Praha (Aktualizováno: 14:07 25. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky (ilustrační foto)

V poslaneckém klubu hnutí ANO se vyskytla nákaza koronavirem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Pozitivní test na Covid-19 mi byl z Ustřední vojenské nemocnice v Praze potvrzen v neděli, dodržuji nařízenou izolaci a jsem doma. Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní - tj. 4 dny poté - již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost,“ uvedla Karla Šlechtová na facebooku.

O nákaze mezi poslanci hnutí ANO informoval server Lidovky.cz aweb Seznam Zprávy  „Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid a vše již řeší hygiena. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje," sdělil ČTK předseda klubu a první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek

Mezi poslance, které kontaktovala hygiena patří Věra Adámková z hnutí ANO. „Poslali mě na výtěry, kam jsem řádně došla. Výsledky ještě samozřejmě nevím, doufám, že se je dozvím ještě dnes,“ řekla v úterý Radiožurnálu Adámková.

Pražská hygienická stanice na svém webu potvrdila, že eviduje ve sněmovně jeden potvrzený výskyt koronaviru. „Covid-19 pozitivní osobě byla nařízena domácí izolace,“ uvedla. Jedenácti lidem v bezprostředním kontaktu nařídila karanténu.

Mluvčí sněmovny Roman Žamboch Radiožurnálu řekl, že hlavní jednací sál bude kvůli pozitivnímu případu nákazy koronavirem tento týden dezinfikován. Na provoz to ale velký vliv mít nebude. Od minulé středy se ve sněmovně žádna akce nekonala a konat se nebude ani v příštím týdnu.

@Hygienická stanice hl. m. Prahy INFORMUJE
Stručná informace k výskytu onemocnění #COVID19 v Poslanecké sněmovně. V #PSP 🇨🇿 byl laboratorně potvrzen pozitivní výskyt onemocnění covid-19.
hygpraha.cz/dokumenty/stru…
#hshmp #COVID19 #hygiena #praha @Poslanecká sněmovna ČR

12:48 – 25. 08. 2020

1

Z politiků se v březnu nakazil koronavirem například senátor ODS Pavel Karpíšek, pozitivní test měl v dubnu též tehdejší plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard, který nyní vede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro krajské volby, a v červnu také náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

aku, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme