‚Daří se nám trasovat obtížně.‘ Pražským hygienikům budou pomáhat kolegové z jiných krajů

Pražským hygienikům budou s vyhledáváním kontaktů lidí nakažených covidem-19 pomáhat nevytížení pracovníci hygienických stanic z jiných krajů. Dohodl se na tom v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s řediteli krajských hygienických stanic. Hygienici by si podle něj měli takto pomáhat na dálku pomocí takzvané chytré karantény.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na pondělní videokonferenci s řediteli hygienických stanic se podle ministra probraly kapacity i technické a personální potřeby hygieniků v krajích.

Nedělní přírůstek nakažených koronavirem byl druhý nejvyšší ve volném dni. Přibylo 411 případů

Číst článek

„Protože největší zátěž je nyní na krajské hygienické stanici Praha, oslovili jsme ředitele ostatních hygienických stanic, aby v případě volných kapacit vyčlenili pracovníky, kteří hygieně pomůžou s navoláváním kontaktů,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Díky chytré karanténě je možné, aby si hygienici navzájem na dálku pomáhali,“ dodal.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová v pátek uvedla, že v hlavním městě se daří jen obtížně trasovat kontakty nemocných s covidem-19. Přes mimořádné nasazení hygieniků a pomoc od mediků či armády není podle ní při současném počtu nemocných možné kontaktovat všechny v řádu hodin, jak by si úřady v ideálním případě představovaly.

„V Praze se nám daří trasovat obtížně. Pomáhají nám pražští medici, vojenští medici i armáda. Případů je strašně moc. Omlouváme se, moc nás to mrzí, ale nejsme schopní to v dané situaci zvládat,“ uvedla v pátek Jágrová.

Lidé v Praze budou muset nasadit roušky v obchodech a ve školách. Omezí se otvírací doba barů

Číst článek

Připustila, že v hlavním městě se trasování daří ze všech českých regionů nejhůř. Lidi s pozitivním testem požádala o shovívavost.

Praha je jedním z regionů, kde v poslední době přibývá nakažených nejvýrazněji. Ve městě se podle údajů ministerstva zdravotnictví objevilo za posledních sedm dní zhruba 72 nových případů covidu-19 v přepočtu na každých 100 tisíc obyvatel.

Denní nárůst případů nemoci covid-19 v hlavním městě v neděli počtvrté v řadě překonal stovku. K nedělním 18.00 přibylo za posledních 24 hodin 103 potvrzených případů nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme