Noční MHD v Praze zavalil nápor cestujících. Dopravní podnik posílil na víkend spoje

Vláda ke čtvrtku zmírnila některá opatření proti koronaviru. V Česku se tak mimo jiné otevřely restaurace a hospody. A přestal platit i zákaz nočního vycházení. Pražský dopravní podnik ale na rozvolnění hned nezareagoval, v MHD se tak lidé někde museli v noci ze čtvrtka na pátek mačkat. V pátek a sobotu ale už zdvojnásobil kapacitu nočních tramvají. A prodloužil o hodinu provoz metra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Čtvrteční rozvolnění opatření doprovázely večer fotografie přecpaných tramvají v Praze. A lidé na sociálních sítích přicházeli s kritikou, že ačkoli mají dodržovat dvoumetrové rozestupy, v tramvajích to v danou chvíli nebylo možné.

Policie zasahovala v podnicích otevřených i přes noc. Blatný označil chování majitelů za nezodpovědné

Číst článek

„Byla jsem s kamarádkami ve čtvrtek večer v centru Prahy, po desáté jsem se potřebovala dostat ze Staroměstské do Strašnic. Ten sajgon, co v centru nastal, jsem snad ještě neviděla,” uvedla pro Blesk.cz cestující Eva.

Raději proto jela taxíkem. „Takhle narvané tramvaje nebyly ani na silvestra, lidé na sobě skoro leželi,“ dodala.

Praha v pátek a v sobotu zdvojnásobila kapacitu spojů na nočních tramvajových linkách 91 až 99. A na nočních spojích nasadil dopravní podnik soupravy místo krátkých vozů.

Skóre systému PES stouplo o sedm bodů na 64. To odpovídá čtvrtému stupni

Číst článek

„Praha bude poptávku po nočních tramvajových spojích dál sledovat a případně stejné opatření zavede i o dalších víkendech,“ uvedl pro ČTK Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu.

Praha také od pátku prodloužila provoz metra o hodinu. Jezdí v pozdních večerních hodinách v desetiminutových intervalech, poslední spoje z konečných stanic vyjíždějí mezi 23.10 a 23.15.

Ostatní opatření v pražské MHD ale dál platí. V odpolední špičce je stále oslabená, tramvaje jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Denní provoz autobusových a tramvajových linek pak končí zhruba ve 22.30 a noční provoz začíná od 22.00.

Výraznější posílení předvánočního provozu Praha neplánuje. Podle organizace Ropid bude město zájem cestujících zatím sledovat. Pokud by na některých místech kapacita chyběla, reagovat bude spíš operativně - na některé autobusové linky v centru by tak třeba mohly vyjet kloubové autobusy místo standardních.

ako, vto, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme