Ve středu přibylo 279 nových případů covidu. Je to víc než dvojnásobek oproti minulému týdnu

V Česku ve středu přibylo 279 potvrzených případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání je to více než dvojnásobek. Minulou středu laboratoře odhalily 136 nakažených. Více pozitivních testů za jeden den evidovalo ministerstvo naposledy 8. června. Incidenční číslo vzrostlo, nyní na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden deset nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku ve středu přibylo 279 potvrzených případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání je to více než dvojnásobek. Minulou středu laboratoře odhalily 136 nakažených (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Po třech dnech poklesu stouplo také reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, ke čtvrtku dosahuje 1,2. Nad hodnotou jedna, což znamená zrychlování epidemie, je devět dní.

Česko chce darovat přebytečné vakcíny od AstraZenecy. Dostat by je mohly rozvojové státy

Číst článek

Denní nárůsty začaly v mezitýdenním srovnání stoupat ke konci června. Výjimkou bylo toto pondělí a úterý, na které ale připadly státní svátky, ve volných dnech se méně testuje. V minulém týdnu zaznamenaly laboratoře nejvyšší denní nárůst ve čtvrtek, a to 166.

Laboratoře ve středu provedly zhruba 72 000 testů, o 57 000 méně než před týdnem. Pozitivita u diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, oproti minulé středě stoupla z 0,48 na 1,93 procenta.

Podíl pozitivních výsledků u preventivních testů vzrostl v mezitýdenním srovnání z 0,05 na 0,18 procenta a u epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, z 0,23 na 0,5 procenta.

Od začátku epidemie se v České republice koronavirus prokázal u 1 668 619 lidí, přes 98 procent z nich se vyléčilo a 30 331 s potvrzeným onemocněním covid-19 zemřelo. Data o zemřelých ministerstvo revidovalo, ve středu uvádělo 30 311 úmrtí s covidem.

Nejhorší kraj je Praha

Na červenec připadají čtyři zemřelí s potvrzeným covidem, na tento týden zatím žádní. V českých nemocnicích bylo ve středu s covidem 33 lidí, v těžkém stavu byli dva z nich. V mezitýdenním srovnání ubylo hospitalizovaných o 25, ve vážném stavu je o osm pacientů méně.

Česko má za úterý 107 případů covidu, méně než minulý týden. Bilanci ale ovlivnil sváteční den

Číst článek

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, stouplo na 10,0 z předchozích 8,7.

Z krajů jsou na tom nejlépe Ústecký, Zlínský, Karlovarský, Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj se třemi případy, naopak nejvyšší počet nových nákaz za sedm dní na 100 000 obyvatel vykazuje Praha, kde také oproti stavu před týdnem nákaz přibylo z 25 na 32 za sedm dní na 100 000 obyvatel.

Výrazný nárůst v mezitýdenním srovnání vykazuje Plzeňský kraj – ze sedmi případů za týden na 100 000 obyvatel na 18.

Zdravotníci od prosincového začátku očkování aplikovali ke středečnímu večeru 8 596 489 dávek vakcíny proti koronaviru, ukončené očkování má přes 3,6 milionu lidí. Ve středu zdravotníci naočkovali téměř 99 000 lidí, o 17 000 méně než před týdnem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme