Ve čtvrtek klesl počet nových případů covidu pod 200. Reprodukční číslo je nejnižší od konce června

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 potvrzených případů koronaviru. Je to o 29 nakažených méně než minulý týden. Zároveň poprvé za tři týdny klesl nárůst nakažených ve všední den pod hranici dvou set. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo na 0,93. Je nejnižší od konce června. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek přibylo v Česku 197 potvrzených případů koronaviru. Je to o 29 nakažených méně než minulý týden (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V mezitýdenním srovnání klesají počty nově nakažených pět dní po sobě. V uplynulých sedmi dnech připadá v Česku na 100 000 obyvatel přibližně 14 případů covidu. Takzvané incidenční číslo se snižuje šestým dnem. Reprodukční číslo je pak pět dní nižší než jedna, což je hranice pro zpomalování epidemie.

Nejhorší situace je i nadále v Praze, kde je na v posledních sedmi dnech na 100 000 obyvatel 38 případů nákazy. V Plzeňském kraji je incidence 33, ve středních Čechách 19 a v Karlovarském kraji 11. Ostatní kraje jsou pod deseti. Nejlépe je na tom Vysočina a kraje Ústecký, Olomoucký a Královéhradecký, kde je incidence shodně šest.

V nemocnicích bylo ke čtvrtku s covidem 40 lidí, v těžkém stavu bylo šest pacientů. Před týdnem bylo s nákazou hospitalizováno o deset lidí méně, počet pacientů v těžkém stavu se nezměnil.

Laboratoře ve čtvrtek provedly 105 000 testů, zhruba o 9000 méně než před týdnem. Podíl pozitivních výsledků u preventivních testů klesl na 0,09 procenta.

V případě diagnostických testů, které podstupují mimo jiné lidé vykazující příznaky, bylo pozitivních 1,34 procenta vzorků. U epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, podíl nakažených klesl na 0,3 procenta.

Od začátku epidemie odhalily laboratoře v zemi 1 672 140 případů koronaviru. Z nákazy se dosud vyléčilo 1 638 606 lidí. S koronavirem zemřelo 30 347 nakažených. V tomto týdnu ministerstvo eviduje tři oběti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme