Stovky lidí čekající i 2,5 hodiny. Před registrem vozidel a řidičů v Praze se opět tvoří dlouhé fronty

Některé úřady jsou kvůli vládou zkrácené úřední době přehlcené. Úřední doba je omezená na dva dny v týdnu vždy na pět hodin. Třeba v Praze před registrem řidičů a vozidel minulý týden čekaly ve frontách stovky lidí. Někteří podle magistrátu bez rozestupů nebo roušek. Situace je stejná i v pondělí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fronta před úřadem pražského magistrátu, konkrétně odboru dopravně-správních činnosti na Vyšehradě. | Foto: Portál hlavního města Prahy | Zdroj: facebook pražského magistrátu

Minulý týden končila fronta žadatelů asi 200 metrů od budovy úřadu. A podobně to tam vypadá i v pondělí. Podle webu magistrátu čeká na odbavení 260 lidí, někteří prý i 2,5 hodiny. Podle reportérky Radiožurnálu, která situaci sledovala na místě, stojí v hloučku před budovou, přešlapují, dodržují rozestupy, někteří mají roušky, jiní ne. Část pije kávu, protože fronty využil podnikavý muž, který přímo před úřad přijel s malou pojízdnou kavárnou.

Vše, co víme o koronaviru: nemění své chování, vytváří mikrosraženiny a chlad mu svědčí

Číst článek

Magistrát požádal přes sociální sítě lidi, aby zvážili, jestli na úřad opravdu nutně potřebují přijít. „Setkáváme se často se situací, kdy lidé chtějí vyměnit řidičský průkaz, který má platnost ještě více než půl roku. Navíc mnohdy jsou neukáznění, nedodržují rozestupy a nemají ochranu dýchacích cest,“ řekl Radiožurnálu mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pokud lidé ale potřebují řešit opravdu neodkladnou věc, můžou se podle mluvčího Hofmana objednat online. V pondělí ráno byl ale objednávkový systém plný. Řidiči tak mají až do konce října smůlu, termíny sem jsou už obsazené, a na listopad se zatím objednat nedá.

Podle ministerstva dopravy musí úřady samy zařídit, aby lidé nestáli ve frontách. Podle resortu třeba jde i agendu vyřizovat mimo standardní úřední hodiny.

Začínají platit nová pravidla pro svatby a pohřby. Ceremonií se může účastnit maximálně 30 lidí

Číst článek

Platnost řidičských průkazů skončí asi 360 000 průkazů. Asi třetina řidičů si ale podle zkušeností ministerstva dopravy o nový průkaz už nezažádá. Letos propadají řidičské průkazy hlavně z roku 2010 s platností na deset let, nebo ty vydané v roce 2015 na dobu pěti let. Mezi nejvytíženější kraje patří kromě jihomoravského právě Praha a střední Čechy.

Úřady mají na výměnu dokladu maximálně dvacet dní. Řidiči můžou o nový průkaz zažádat ne jenom v místě trvalého bydliště,ale na kterémkoliv z víc než dvou set úřadů obcí s rozšířenou působností.

Na registru řidičů mě čeká hodinová fronta vytočených lidí, papírová žádost, focení. Během sílící pandemie! I když @Ministerstvo vnitra ví, kdy mi řidičák končí a má fotku z občanky. Proč to v roce 2020 nejde automaticky, rychle, bez kontaktu? Zachránce @Jan Hamáček a superman @Karel Havlíček🤦‍♀️

12:01 – 19. 10. 2020

41 541

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme