Roušky nejen pro seniory. Dostanou je podle Maláčové také invalidé a mladí lidé s postižením

Roušky a respirátory dostane vedle seniorů nad šedesát let i 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem a 17 tisíc zdravotně postižených do 18 let. O souhlasu vlády s návrhem informovala v pondělí na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. Respirátory zamíří i k učitelům, uvedlo ministerstvo školství.

Praha (Aktualizováno: 21:10 14. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rouška, respirátor

Ilustrační foto | Foto: Rahel Patrasso | Zdroj: Reuters

„Vláda souhlasí s mým návrhem na distribuci ochranných pomůcek lidem s handicapem. Roušky s respirátory tedy poputují 170 tisícům invalidů ve 3. stupni a 17 tisícům zdravotně postižených mladších 18 let,“ uvedla ministryě práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Zásilky s rouškami a respirátory jsou zkompletované. Pošta tiskne adresy, v úterý začne doručování

Číst článek

Kabinet záměr dopracuje ve středu, stejně jako návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) na ochranné pomůcky pro učitele.

Ministr žádá o deset respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v koronavirem nejpostiženějších regionech.

„Ministr navrhl 620 tisíc respirátorů pro oranžové regiony,“ řekla mluvčí resortu Aneta Lednová.

Česká pošta mezitím do pondělí zkompletovala většinu ze tří milionů zásilek s pěti rouškami a respirátorem pro obyvatele starší 60 let. 

„S roznáškou se začne od úterý a bude průběžně probíhat do pátku, kdy by měli všichni zmínění mít zásilku ve schránce, a to na adrese svého trvalého bydliště. Pokud tomu tak nebude, mohou navštívit pobočku pošty, kde na základě prohlášení obdrží náhradní obálku s ochrannými prostředky dýchacích cest," řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení pošty.

Slovensko zařadí Česko kvůli koronaviru mezi rizikové země. Potřeba bude test nebo karanténa

Číst článek

Maláčová po jednání vlády uvedla, že stejným způsobem, tedy Českou poštou, budou distribuovány i ochranné pomůcky pro zdravotně postižené.

Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nakoupilo Česko zhruba za 2,35 dolaru, tedy asi 53 korun, a roušku za 0,37 centu, tedy 8,30 korun. Balíček pro jednoho seniora tak stojí asi 94 korun.

Podle Českého statistického úřadu žilo v Česku ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let. Rozvoz pomůcek pro seniory bude stát zhruba 15 milionů korun.

Roušky a respirátory jsou ze zásob zbylých po jarní vlně onemocnění, které jsou skladovány v Opočínku na Pardubicku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme