Strážníci v Trutnově hlídají, jestli lidé nosí roušky. Rozdali pokuty a chtějí přitvrdit

Pátý den platí zákaz vycházet bez zakrytých úst a nosu. Dodržování opatření v pondělí kontrolovali třeba strážníci městské policie v Trutnově. Během jedné hodiny strážníci potkali hned tři lidi bez roušky. V těchto případech strážníci lidem domlouvali, pokuty ale udělovali již minulý týden, a to ve výši 3000 a 5000 korun. Podle ředitele městské policie v Trutnově Radka Svobody hodlají strážníci v pokutování přitvrdit.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie v Trutnově dohlíží na povinnost zakrývat si na veřejnosti nos a ústa | Foto: Archiv Městská policie Trutnov

Trutnovští strážníci se intenzivně zaměřují na povinnost nosit roušky nebo mít jinak zakrytý nos a ústa. I v pondělí se vydali kontrolovat lidi v centru města, jestli vládní nařízení dodržují. Během hodinové obhlídky po městě potkali strážníci hned tři lidi, kteří neměli zakrytá ústa a nos.

Počet nakažených v Česku stoupl na 1165. Z obavy o kvalitu zásobování Češi vykoupili droždí

Číst článek

Nejdříve přistihli staršího muže, který stál na okraji autobusové zastávky a kouřil, respirátor měl sundaný. Po upozornění strážníku cigaretu típnul a respirátor si nasadil. Jako další strážníci upozornili ženu, která taktéž kouřila a ústa neměla zakrytá. I třetí člověk, kterého strážníci potkali, kouřil a respirátor měl opět sundaný.

Strážníci přitvrdí

Strážníci protentokrát lidem domlouvali, pokuty ale udělovali již minulý týden, a to ve výši 3000 a 5000 korun. Ředitel městské policie v Trutnově Radek Svoboda uvedl, že hodlá v pokutování takových případů přitvrdit, protože se už stalo, že policie opakovaně přistihla stejného člověka bez povinné ochrany úst.

Strážníci tak v následujících dnech budou v případech porušení té povinnosti nosit roušku udělovat i nejvyšší možnou pokutu, a to 10 tisíc korun.

sot, Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme