V pondělí se v Česku otevřou služby a další třídy základních škol. Ke kadeřníkovi stačí i test z práce

Žáci druhého stupně základních škol, kteří přejdou na rotační výuku v šesti krajích a také v Praze, budou muset dvakrát týdně absolvovat test na koronavirus. U ostatních ročníků bude podle ministra školství Roberta Plagy za hnutí ANO stačit jeden test. V pondělí se také opět otevřou služby nebo muzea a galerie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci prvního stupně základní školy budou testováni jednou týdně | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pedagogický a nepedagogický personál se bude testovat jednou týdně antigenními testy. Zároveň první stupně, které už jdou několikáté kolo rotací, také budou testovány jednou týdně,“ popisuje způsob testovaní ministr školství Plaga.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž o změnách v opatřeních

Negativním testem se budou muset prokázat i zákazníci například při návštěvě kadeřnictví nebo kosmetiky. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové ale budou stačit i testy z práce nebo ze školy.

„Všechny testy, které ti zaměstnavatelé používají, případně školy pro pedagogy, budou použitelné,“ ujišťuje hlavní hygienička. Testy ale nesmí být starší více než 72 hodin. 

Lidé se podle ní budou moct prokázat i samotestem – výsledek ale bude platný jen pro konkrétní návštěvu.

Od pondělí se v krajích s příznivou epidemiologickou situací otevřou také muzea a galerie. Návštěvníci budou muset udržovat rozestupy alespoň dva metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti. Budou muset také používat respirátory a povoleny nejsou skupinové prohlídky.

Zuzana Machálková, zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme