Babiš označil návrat dětí do škol za prioritu, rotační výuka by podle něj mohla skončit 17. května

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby od poloviny května chodili všichni žáci do škol bez střídání tříd po týdnu. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích poslancům řekl, že jde o absolutní prioritu.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 20:02 6. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školy v Česku se kvůli epidemii zavřely 1. března, výuku na dálku měla většina už řadu týdnů předtím. Ilustrační foto | Foto: René Volfík

„Já jsem dneska řekl jasně ministrům zdravotnictví a školství a šéfovi státních hmotných rezerv a paní náměstkyni ministra zdravotnictví (Pavle) Svrčinové, že si přeju, aby udělali maximum pro to, aby 17. května všichni studenti a školáci šli do školy bezrotačně, takže základka, středoškoláci,“ uvedl Babiš.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) o situaci jedná s epidemiology. „Určitě uděláme ve spolupráci s nimi veškeré predikce k tomu, aby se nám to podařilo. Protože naše priorita je skutečně děti ve škole a ideálně mimo rotační systém,“ řekl Arenberger České televizi.

Vláda ve čtvrtek rozhodla, že od začátku příštího týdne se do rotační výuky zapojí všichni žáci v Česku, tedy i ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině. K plné výuce se v těchto regionech vrátí také mateřské školy, dosud otevřené jen pro předškoláky.

Už zkraje týdne kabinet rozhodl, že od 10. května se do škol a mateřinek vrátí děti v Ústeckém, Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Smejkal: Ještě před koncem školního roku bychom mohli zrušit rotační výuku. Budou ale potřeba PCR testy

Číst článek

Školy v Česku se kvůli epidemii nového koronaviru zavřely 1. března, výuku na dálku měla většina žáků už řadu týdnů předtím. Žáci prvního stupně ZŠ se do škol vrátili 12. dubna v systému rotační výuky, kdy jsou jeden týden ve škole a druhý se učí distančně. Ve stejný den se otevřely školky pro předškoláky a děti zdravotníků a dalších profesí.

Od 19. dubna měli žáci druhého stupně ZŠ a studenti středních škol možnost skupinových konzultací v počtu do šesti dětí. O týden později byla obnovena praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol.

Kdy by se mohli do lavic vrátit středoškoláci i k teoretické výuce, není zatím jasné. Mluvčí ministerstva školství minulý týden uvedla, že by se tak mělo stát nejpozději při výskytu 75 nově nakažených covidem na 100 000 obyvatel za sedm dní. Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví v současnosti připadá na 100 000 obyvatel 118 nových případů za sedm dní.

zuj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme