Počet nakažených koronavirem dál klesá. O více než procento ale stoupl podíl pozitivních testů

V pondělí dále zpomaloval nárůst počtu potvrzených nákaz koronavirem. Přibylo 2545 nových případů, což bylo zhruba o desetinu méně než před týdnem. Stejným tempem se ale v pondělí snížilo množství testovaných na koronavirus. V nejpočetnější kategorii testů tak proti předchozímu pondělí stoupl podíl odhalených nákaz. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokračuje masivní testování na covid.

Přibylo 2545 nových případů, což bylo zhruba o desetinu méně než před týdnem (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pondělí dále klesalo ve srovnání s minulým týdnem množství hospitalizovaných s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Přibylo však těžce nemocných. Denní nárůsty počtu nákaz koronavirem se ve srovnání se stejnými dny předchozího týdne snižují už pět dní v řadě. Zároveň ale klesají i počty testů.

V pondělí bylo provedeno 4881 PCR testů a 4618 antigenních, což bylo dohromady o 12 procent méně než před týdnem. Navzdory nižšímu počtu nově nakažených tak třeba v nejpočetnější kategorii testů, diagnostické, stoupl podíl pozitivních z 33,48 procenta za předchozí pondělí na 34,51 procenta.

Diagnostická kategorie, v níž jsou testováni lidé vykazující příznaky nemoci, tvořila v pondělí téměř dvě třetiny všech provedených testů. U zbylých dvou kategorií - preventivní a epidemiologické - pozitivita oproti předešlému pondělí klesla. Množství lidí, kteří po nákaze skončili v nemocnici s covidem-19, dál výrazně klesalo.

Je méně hospitalizovaných

K pondělku bylo hospitalizovaných 872, tedy o čtvrtinu méně než před týdnem. Počet těžkých případů však stoupl z 28 za předchozí pondělek na 36. Mírně vzrostlo také množství úmrtí lidí s covidem-19 za uplynulý týden. V posledních sedmi dnech bylo zaznamenáno 70 zemřelých, zatímco v předchozím týdnu bylo úmrtí 67.

Nadále se snižuje takzvané incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel. K úterku činilo 116 případů, o tři méně než v pondělí. Nejvyšší je incidenční číslo stále v Praze se 145 případy a nejnižší na Vysočině s 91 případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno 4,03 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je přes 301 000.

Za celou dobu epidemie zemřelo 40 747 lidí s covidem-19. Proti covidu-19 bylo v Česku plně naočkováno zhruba 6,89 milionu. První posilující dávku dostalo 4,29 milionu lidí a druhou zhruba 126 000. V pondělí bylo naočkováno 4460 lidí, což je o desetinu více než před týdnem. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme