Zaměstnanec Úřadu vlády se nakazil koronavirem. Jeho spolupracovníci jsou v karanténě

Jeden ze zaměstnanců Úřadu vlády se nakazil koronavirem. Informaci Radiožurnálu potvrdil vedoucí tiskového odboru Vladimír Vořechovský. Zaměstnanec podle něho neměl žádné příznaky a nákazu u něj odhalilo preventivní testování. Nakažený podle Vořechovského nepřišel do styku s členy vlády. U jeho nejbližších spolupracovníků se nákaza nepotvrdila, přesto zůstávají v karanténě.

Praha (Aktualizováno: 14:15 2. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze zaměstnanců Úřadu vlády se nakazil koronavirem. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Úřad vlády provádí pravidelné preventivní vyšetření svých zaměstnanců. V rámci této preventivní aktivity byl zachycen u jednoho administrativního pracovníka, který neměl žádné klinické obtíže, pozitivní výsledek,“ uvedl pro Radiožurnál Vořechovský.

V karanténě skončila zhruba desítka lidí. „Pracoviště mělo celkem 11 lidí, jeden nebo dva lidé tam ale tehdy nebyli,“ doplnila pro iROZHLAS.cz ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

Místo náměstka po Prymulovi příliš netáhne. O post na ministerstvu se přihlásil jediný zájemce

Číst článek

Plány premiéra Andreje Babiše (ANO) včetně páteční cesty do Polska se podle mluvčího nemění.

Úřad vlády také podle Vořechovského přijal potřebná opatření na základě pokynů pražské hygienické stanice. „Na místě byla zajištěna běžná protiepidemická opatření,“ sdělil.

Spolupracovníkům pozitivně testovaného zaměstnance byla nařízena karanténa. „Nešli do zaměstnání, jsou v domácí karanténě po dobu 14 dní jako kdokoli jiný, kdo je v kontaktu s onemocněním. Byla tam provedena dezinfekce a úklid,“ dodala Jágrová.

Vedle testování zaměstnanců od počátku epidemie úřad všem příchozím měří teplotu, přikazuje dezinfekci rukou a na dobrovolné bázi úřad své návštěvníky žádá o používání aplikace eRouška. Během posledních měsíců pracovala řada zaměstnanců Strakovy akademie z domu. Do normálního provozu se úřad vrátil k 1. červenci, uvedl Vořechovský.

ztr, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme