VIDEO: Tisícové nárůsty případů nejsou optimistické. Nejhorší scénář se ale nenaplňuje, řekl Hamáček

Ústřední krizový štáb se v reakci na současnou pandemickou situaci rozhodl provést audit ochranných prostředků. Podle jejího předsedy a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) budou jejich stav týdně monitorovat a případně je dokupovat. Řekl to ve středu na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizové štábu.

Praha (Aktualizováno: 14:51 23. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Provedli jsme audit ochranných prostředků. Má to na starosti ministerstvo průmyslu ve spolupráci se Správou státních hmotných rezerv. Abychom zjišťovali spotřebu a jejich případné nákupy. Dohodli jsme se, že budeme týdně tuto věc monitorovat a reagovat na to,“ oznámil Hamáček.

Hamáček se sešel v Lánech s prezidentem. Řešili fungování krizového štábu i volby

Číst článek

Situace je podle něj složitá. „Čísla v tisícových nárůstech nejsou optimistická,“ dodal Hamáček s tím, že ale stav není kritický.

Česká republika má stále dostatek lůžek. „Kapacity jsou dostatečné,“ popsal Hamáček. Ministerstvo zdravotnictví podle něj připravuje možný nárůst kapacit v případě potřeby.

Ústřední krizový štáb se kvůli aktuální koronavirové situaci také dohodl na posílení mobilních volebních komisí pro krajské a senátní volby, aby mohly obsloužit až šestnáct tisíc voličů.

Štáb také rozhodl o aktivaci jednotlivých krajských krizových štábů za účasti zástupců složek Integrovaného záchranného systému - tedy policistů, záchranářů a hasičů.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Druhá schůze

Rozhodl názor hejtmanů, cílem je zabránit kolapsu zdravotnictví, říká Hamáček o krizovém štábu

Číst článek

Plénum Ústředního krizového štábu se sešlo tento týden podruhé, v budoucnu by se měla jednání konat jednou týdně. Každý den budou zasedat pracovní skupiny štábu, které se mají věnovat spolupráci s kraji, zabezpečením dostatku ochranných prostředků a v případě potřeby i jejich distribucí.

Šéf štábu a ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí řekl, že za hlavní cíle činnosti tohoto orgánu považuje ochranu zranitelných skupin obyvatelstva a zajištění toho, aby nebyl přehlcen zdravotnický systém.

Ústřední krizový štáb fungoval už na jaře při první vlně koronavirové epidemie, v pondělí vláda rozhodla o jeho opětovném aktivování. Premiér Andrej Babiš (ANO) původně odmítal volání vládní ČSSD i opozičních stran po obnovení činnosti štábu, v pátek ale změnil názor po výzvě Asociace krajů.

ako, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme