Osm zaměstnanců a 23 klientů Alzheimercentra Ostrava je nakažených koronavirem

V Alzheimercentru Ostrava se potvrdil nákaza novým koronavirem u 23 klientů a osmi zaměstnanců. Na výsledky testů některých klientů zařízení ještě čeká. Většina nakažených klientů nemá žádné příznaky onemocnění. Péči o ně zařízení zatím zvládá, řekla v úterý za centrum Martina Svobodová.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Alzheimercentru Ostrava se potvrdil nákaza novým koronavirem u 23 klientů a osmi zaměstnanců (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V pátek byla jedna z klientek centra převezena kvůli jiným zdravotním problémům do nemocnice. „V rámci preventivních opatření nemocnice provedla odběr vzorku, který potvrdil pozitivní nález nemoci covid-19,“ uvedla Svobodová.

V zařízení pak zdravotníci odebrali vzorky od 77 klientů a 70 zaměstnanců. Výsledky testů zaměstnanců už má zařízení k dispozici všechny, u klientů ještě testování podle Svobodové nebylo kompletně dokončeno. Údaj, jaký objem vzorků se ještě zpracovává, zařízení nemá k dispozici.

„Vzhledem k velkému objemu testovaných nemáme doposud kompletní závěrečnou hodnotící zprávu z Krajské hygienické stanice. Zaměstnanci s pozitivním testem jsou nyní v domácí karanténě,“ uvedla Svobodová.

Dodala, že i navzdory tomuto personálnímu výpadku je zařízení schopno se o klienty starat. „Pro zajištění bezpečnosti našich klientů pokračujeme ve striktním dodržování nastavených hygienicko-epidemiologických opatření, která jsou součástí krizového plánu společnosti. Opatření byla postupně zaváděna od počátku března a reflektují všechna doporučení i nařízení odborných organizací i ministerstev,“ doplnila Svobodová.

Podle ní jsou klienti s pozitivním testem odděleni od klientů zdravých, stejně tak se nekříží ani personál, který o obě skupiny pečuje. Nákaza se v krajském městě kromě Alzheimercentra Ostrava objevila i v Domově pro seniory Iris, kde bylo podle posledních dostupných informací nakaženo 13 klientů a čtyři zaměstnanci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme