Další oběť koronaviru. Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena, ročník 1946

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně v úterý ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem. Ženu narozenou v roce 1946 nemocnice přijala v sobotu, do Brna pacientku poslala opavská nemocnice, uvedla v úterý v tiskové zprávě mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Úřady zatím potvrdily v České republice 24 úmrtí kvůli koronaviru. V zemi je podle údajů z úterního rána přes 3000 potvrzených případů nákazy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně | Foto: Vladan Dokoupil

V Jihomoravském kraji zůstává v úterý ráno stejně jako v pondělí večer 175 potvrzených případů nákazy koronavirem. Vyplývá to ze stránek ministerstva zdravotnictví. V karanténě je přes 800 lidí, uvedla v tiskové zprávě krajská hygienická stanice.

V brněnské nemocnici, kterou stát určil pro moravské pacienty s koronavirem v těžkém stavu, je šest pacientů. Nemocnice mohla propustit dva pacienty, kteří už v pondělí nepotřebovali plicní ventilaci a mohli být převezeni do jiných nemocnic. Jeden pacient putoval do Nemocnice Prostějov a druhý do Fakultní nemocnice Brno.

V zemi je podle údajů z úterního rána přes 3000 potvrzených případů nákazy | Zdroj: reprofoto ministerstvo zdravotnictví

Svatá Anna na druhé straně přijala další dva pacienty, kteří jsou ročníky 1944 a 1954. Celkem má tedy šest pacientů ve vážném stavu, jeden z nich je na přístroji ECMO, který zajišťuje mimotělní okysličení krve, zbylých pět je na umělé plicní ventilaci.

Podle jihomoravských hygieniků se v kraji podrobilo testům přes 2300 lidí. Hygienici zatím mají informaci o 173 potvrzených případech. Podle informací z webu ministerstva rozdíl mezi potvrzenými případy z ministerstva a od hygieniků způsobuje fakt, že hygienici uvádějí případy až po ověření, což si žádá časovou prodlevu. Ministerstvo tak uvádí informace od hygieniků i dalších laboratoří, od nichž hygienici zatím data ověřují.

V ČR je 3002 nakažených. Za včerejší den bylo provedeno 5313 testů, z nichž bylo 184 pozitivních. Procentuálně tak podíl pozitivních osob v poměru s testovanými daný den klesá. Včera se potvrdila u 3,46 %. Celkem jsme provedli již 48 811 testů. Uzdravilo se 25 osob, 24 zemřelo.

09:28 – 31. 03. 2020

27 821

Nejvíce potvrzených případů v kraji je v Brně, téměř 100. Desítky případů jsou na Břeclavsku, Brněnsku a Znojemsku, několik lidí je nemocných na Hodonínsku a Vyškovsku. Zasažené jsou všechny věkové kategorie od dětí přes mladistvé a dospělé až po seniory. Nejvíce zasaženou kategorií jsou lidé v produktivním věku od 25 do 44 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme