Česko má za neděli 75 nových případů koronaviru. Je to nejméně od začátku prázdnin

V neděli přibylo v Česku 75 potvrzených případů koronaviru. Je to nejnižší nárůst od začátku prázdnin a zároveň pokles o pět nakažených proti předchozí neděli. Reprodukční číslo, udávající rychlost šíření nákazy, mírně stouplo na 0,93. Počet nově nakažených na 100 tisíc lidí za týden je nadále na 11. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběrové místo, testy na Covid-19, Žluté lázně

U nejpočetnější kategorie prováděných testů - preventivních a plošných - klesl podíl pozitivních oproti minulému týdnu na 0,04 procenta z 0,07 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V nemocnicích bylo k neděli s koronavirem 41 lidí, o čtyři méně než v sobotu. Od začátku týdne se počet hospitalizovaných snížil o 15. V těžkém stavu je osm pacientů, udává ministerstvo zdravotnictví.

Od vesnic po velká města. Podívejte se, jak se očkuje ve vaší obci

Číst článek

Laboratoře odhalily v uplynulém týdnu v Česku dohromady 1185 nakažených. V mezitýdenním srovnání tak nákaza zpomalila. O týden dříve bylo případů 1339. Za minulý týden také podle statistik ministerstva s covidem-19 v zemi nikdo nezemřel. Poslední oběť zaznamenali lékaři 21. července.

Reprodukční číslo se patnáct dní drží pod hranicí 1,0. Pokud je nižší než jedna, znamená to, že epidemie zpomaluje. Zhruba v polovině července se přitom pohybovalo i nad úrovní 1,4, příčinou byla podle odborníků nakažlivější koronavirová mutace delta.

Epidemická situace se liší v jednotlivých regionech. Nejhůře je na tom Plzeňský kraj, kde připadá na uplynulých sedm dní 31 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Následuje Praha s incidencí 21 a Pardubický kraj se 14 případy na 100 tisíc obyvatel v posledním týdnu.

Relativně nejlépe na tom naopak je Olomoucký kraj, kde je evidují tři nakažené na 100 tisíc obyvatel za uplynulých sedm dní.

Laboratoře v neděli provedly přibližně 61 tisíc testů, asi o 8000 méně než o týden dříve. U nejpočetnější kategorie prováděných testů – preventivních a plošných – klesl podíl pozitivních oproti minulému týdnu na 0,04 procenta z 0,07.

Tanec na diskotékách, koupaliště i nošení respirátorů. Mění se některá opatření proti koronaviru

Číst článek

U takzvané epidemiologické indikace testů, kdy jsou lidé testováni například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se podíl pozitivních zvýšil na 0,32 procenta z 0,17.

Podíl potvrzených případů u takzvané diagnostické indikace, kdy jsou testováni třeba lidé vykazující příznaky, stoupl z 0,73 na 0,99 procenta.

Očkování proti covidu v neděli podstoupilo 20 631 lidí, nejméně od začátku prázdnin. Proti předchozí neděli je to pokles asi o 6500 lidí. Od začátku vakcinace eviduje ministerstvo 10 363 749 očkování. Ukončené očkování má 4,86 milionu lidí.

Od loňského 1. března, kdy byly v zemi potvrzeny první případy nemoci, se podle statistik prokazatelně nakazilo koronavirem 1 673 769 lidí. Většina se vyléčila, 30 374 lidí s potvrzeným koronavirem zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme