Druhý test prezidentova poradce Nejedlého byl negativní. ‚V karanténě ale zůstanu,‘ uvedl

Poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý se nakazil covidem-19. Nejedlý v pondělí serveru Deník N řekl, že nemá příznaky a dodržuje karanténu. Podle odpoledních informací serveru zůstane Nejedlý v karanténě i po druhém testu, který měl negativní výsledek. S prezidentem se setkal deset dnů před tím, než absolvoval první test. Deník uvedl, že podle výsledků víkendových testů je nakažen ještě jeden zaměstnanec kanceláře prezidenta.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:38 19. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nejedlý loni na státních vyznamenáních | Foto: Jan Handrejch / Právo | Zdroj: Profimedia

Z Nejedlého vyjádření podle Deníku N vyplývá, že byl poprvé na testech v sobotu a se Zemanem se naposledy setkal předchozí čtvrtek.

„Zatím nemám vůbec žádné příznaky. Pana prezidenta jsem viděl deset dní před svým testováním. Od té doby jsme se rozhodně neviděli,“ uvedl Nejedlý. Odpoledne dodal, že druhý test má negativní. „V karanténě ale zůstanu,“ uvedl.

První případ koronaviru ve vládě. Pozitivní test na covid-19 měl ministr zemědělství Toman

Číst článek

O víkendu informoval o svém pozitivním testu na nový typ koronaviru také ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD), který se Zemanem jednal minulou středu v Lánech.

„Opatření byla dodržena, pan prezident není ohrožen,“ sdělil k tomu ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Kvůli kontaktu s Tomanem je v dobrovolné karanténě užší vedení ČSSD.

Nejedlého na jaře prověřovaly úřady kvůli opakovanému porušení karantény po návratu z Číny, kde byl na oficiální návštěvě s prezidentovým kancléřem Vratislavem Mynářem.

Podle státního zastupitelství se choval nemorálně, nespáchal nicméně trestný čin, protože covid-19 nebyl v té době na seznamu nakažlivých chorob, jejichž šíření je trestné. Nemoc covid-19 se na seznam stanovený v příloze nařízení vlády dostala v březnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme