Koronavirus se objevil v ostravském domově pro seniory, nemocná je jedna pečovatelka

V ostravském Domově pro seniory Iris se u pracovnice přímé péče objevila nákaza COVID-19. Informoval o tom v úterý na sociální síti Twitter primátor Tomáš Macura z ANO.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: stevepb/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Bohužel máme pozitivní nález u pracovnice přímé péče Domova pro seniory Iris v Ostravě. Pracovala minulý týden na oddělení s 25 klienty,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Nejmladší oběti koronaviru. ‚Úmrtí dětských pacientů je vzácné, je třeba znát celou anamnézu,‘ říká expert

Číst článek

„Ona i pracovníci, se kterými přišla do kontaktu, jsou v karanténě. Postupujeme podle připraveného krizového plánu v součinnosti s krajskou hygienickou stanicí,“ dodal.

V Moravskoslezském kraji je evidováno 278 lidí s nemocí COVID-19. Největší nárůst počtu nakažených mělo za pondělí Karvinsko. V celém Česku je aktuálně 3002 pozitivně testovaných, 23 lidí nákaze podlehlo, 25 se vyléčilo.

Kraj v pondělí apeloval na zaměstnance zařízení pro seniory i léčebny dlouhodobě nemocných, aby striktně dodržovali hygienická opatření a další nařízení.

V krajích už je 60 tisíc ochranných obleků, řekl Hamáček po jednání krizového štábu

Číst článek

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák z ANO připomněl, že největší riziko, že se onemocnění do těchto zařízení dostane, je právě prostřednictvím personálu.

Domovy pro seniory a další pobytové sociální služby musejí od pondělí přijímat jen ty klienty, kteří podstoupí vyšetření na přítomnost koronaviru s negativním výsledkem. Poté je umístí po dobu 14 dní na samostatný pokoj.

Mimořádné opatření má omezit šíření nákazy mezi staršími lidmi, kteří jsou nejrizikovější skupinou. Onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje, se objevilo už v několika domovech pro seniory v zemi. Několik vážně nemocných klientů těchto domovů, kteří se nakazili, zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme