Ve středu přibylo 2757 nových případů nákazy koronavirem. Je to méně než předchozí dny

Ve středu v Česku přibylo 2757 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 774 víc než před týdnem. Je to ale méně než tento týden v pondělí a úterý. Roste počet lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnicích. Nyní je to 664 lidí, z toho 27 je ve vážném stavu. Před týdnem bylo s covidem hospitalizováno o 238 lidí méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokračuje masivní testování na covid.

Stoupá i tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Stoupá i tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel. Ke čtvrtku činí 128, o sedm více než ve středu. Nejvyšší hodnotu má i nadále v Praze, kde stoupla na 214. Následují okresy Praha-západ, Praha-východ a Sokolov.

V úterý přibylo 3240 potvrzených případů nákazy koronavirem. Roste také počet testů

Číst článek

V posledních dvou týdnech roste zájem o očkování proti covidu-19. Za středu zdravotníci podali 5282 dávek očkování, což je nejvíce od 6. května. Od pondělí se lidé mohou nechat očkovat i druhou posilující dávkou, dosud si pro ni přišlo 8447 lidí, z toho 3462 za uplynulý den.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ve středu uvedl, že úřad v žádném případě neplánuje zavádět plošné preventivní testování na koronavirus hrazené ze zdravotního pojištění. Jediné, o čem nyní bude se zdravotními pojišťovnami jednat, je možné proplácení PCR testů lidem s příznaky i bez žádanky od lékaře.

Podle Válka se nyní při šíření nových koronavirových variant i pod minutu zkracuje doba, během níž se mohou například dva lidé nakazit. Plošné testování tak podle něj ztrácí smysl.

Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od 1. března 2020 bylo v zemi potvrzeno zhruba 3,96 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je téměř 277 000 a za středu 1016.

Od začátku epidemie zemřelo 40 370 lidí s covidem-19, za posledních sedm dní to bylo asi 23 lidí. Tyto údaje se mohou kvůli dodatečnému nahlašování ještě měnit. Plně naočkováno bylo proti této nemoci v Česku zhruba 6,88 milionu lidí a asi 4,26 milionu lidí dostalo posilující dávku vakcíny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme