Na akci Díky, Brno! byl člověk nakažený koronavirem. Primátorka a ostatní účastníci dostali varování

Jeden z účastníků sobotní akce Díky, Brno!, na které byli oceněni lidé, organizace a firmy podílející se na řešení koronakrize, měl pozitivní test na koronavirus. Serveru iROZHLAS.cz to v pondělí potvrdila primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Do karantény ale nemusela. Podle jejích informací budou hygienici kontaktovat pouze jediného člověka, který byl s nakaženým v bližším kontaktu. Účastníci ale přesto dostali varování e-mailem.

Brno (Aktualizováno: 11:53 17. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foto z předávání cen | Zdroj: Magistrát města Brna

„Do karantény jsem nemusela. Dle mých informací bude krajská hygienická stanice kontaktovat pouze jednu osobu, která byla s nakaženou osobou v užším kontaktu. U ostatních přítomných osob nejsou žádná opatření nutná,“ informovala Vaňková server iROZHLAS.cz.

Brněnská velká cena se musí obejít bez diváků. Zvědaví fanoušci nemají ani šanci projít k plotu

Číst článek

Podle 1. náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) byla nakažená jedna z účastnic. „S paní primátorkou jsme dnes ráno podstoupili test. To znamená, že někdy v poledních hodinách bychom měli vědět výsledek, aktuálně pracuji z domu. Pokud můj výsledek bude negativní, budu se normálně účastnit běžného pracovního života,“ dodal v pondělí Hladík pro Český rozhlas Brno s tím, že na akci byl z vedení města ještě také náměstek Jiří Oliva (ČSSD).

Akce „Díky, Brno!“ se zúčastnila méně než stovka lidí. Bezpečnostní opatření byla podle Hladíka standardní, jak je „upravuje současné nařízení vlády“. „Seděli jsme s rozestupy,“ dodal Hladík. To je patrné i z fotografií z události, které zveřejnil magistrát na webových stránkách. 

Přesto účastníci akce dostali od magistrátu varování. „Dnes jsme byli informováni, že se bohužel akce zúčastnila i osoba, u níž se následně prokázal pozitivní test na covid-19. Je tedy možné, že Vás v následujících dnech bude kontaktovat krajská hygienická stanice v rámci trasování kontaktů,“ varuje účastníky akce e-mail, který má redakce k dispozici.

Petr Jadrný, Hana Florianová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme