Žádný dopis, jen respirátor a pět roušek. Pomůcky pro seniory podle Hamáčka rozešle pošta v pondělí

Česká pošta začne balíčky ochranných pomůcek proti šíření koronaviru distribuovat lidem ve věku nad 60 let v pondělí. Respirátor a pět roušek by měli senioři dostat na adresu trvalého bydliště, řekl ve čtvrtek vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) k rozhodnutí vlády. Během víkendu by podle něj měly být pomůcky zabalené. Adresy získá ministerstvo vnitra z registru obyvatel a předá je České poště, rozesílání bude trvat několik dní, upřesnil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rouška, roušky (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Podle Hamáčka půjde o obálky, v nichž budou jen ochranné prostředky, nikoli například nějaký dopis. Jeho formulace by podle vicepremiéra pouze zdržovala.

Lékárny i výrobci hlásí zvýšený zájem o roušky a respirátory. Nedostatek podle nich nehrozí

Číst článek

Roušky a respirátory budou pocházet ze zásob zbylých po jarní vlně onemocnění, které jsou skladovány v Opočínku na Pardubicku. Distribuce bude stát 15 milionů korun.

O zásilce s ochrannými pomůckami pro lidi ve věku nad 60 let rozhodla na středeční schůzi vláda po tom, co začaly narůstat počty nemocných. Část opozice krok kritizuje jako opožděný a dává ho do souvislosti s blížícími se volbami.

Podle Českého statistického úřadu žilo v České republice ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let. Hamáčkova stranická kolegyně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, chce, aby balíček dostali také zdravotně postižení.

Lidé, kteří jsou závislí na pomoci, pobírají v Česku příspěvek na péči. Letos v červenci ho dostávalo 366 100 osob se zdravotním omezením. Podle dřívějších údajů tvoří ale dvě třetiny příjemců lidé nad 65 let. Zbývá tedy kolem 120 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme