Výběr z médií: imunita proti covidu, jednotná podoba zastávek na železnici a digitalizace u třídění odpadu

V českém tisku se ve středu dočtete, že prodělání covidu-19 neznamená dlouhodobou imunitu. Píšou o tom Lidové noviny. Správa železnic podle Deníku plánuje novou podobu tuzemských železničních stanic a zastávek. A digitalizace začíná zasahovat i do třídění odpadu, informuje deník E15. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Test na koronavirus (archivní foto)

Ilustrační foto | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

E15

Do oblasti třídění odpadu začínají stále více zasahovat digitální technologie. Všímá si toho deník E15. Podle něj je možné, že už brzy budou snímat kódy z popelnic a pytlů na odpadky senzory umístěné přímo na sběrných vozech. Na digitalizaci mají zájem i obce. Nový odpadový zákon jim totiž slibuje výrazné snížení povinného skladovacího poplatku v případě, že sníží množství odpadu na skládkách.

Mf Dnes

Se situací na pracovním trhu v příštím roce to nevypadá až tak kriticky. Píše to Mf Dnes. Podle ní se navzdory koronavirové krizi o něco zvýšil podíl firem, které počítají v příštím roce spíše s nabíráním nových zaměstnanců než se zachováním dosavadního stavu nebo s propouštěním.

Havlíček: Pravidla nedodržovaly možná i tisíce restaurací. Nemáme přesné počty, ale bylo to patrné

Číst článek

Lidové noviny

Prodělání covidu-19 neznamená dlouhodobou imunitu a očkování je tak přínos i pro vyléčené. To je titulní strana středečních Lidových novin. Dočtete se v nich, že hladina protilátek klesne u vyléčených lidí nedlouho po nemoci až na polovinu. Mírnější průběh nemoci pak znamená, že tělo si protilátek nevytvoří dostatečné množství.

Deník

Správa železnic plánuje novou podobu tuzemských železničních stanic a zastávek. Jednotně mají vypadat lavičky, informační tabule, ale i odpadkové koše. Souběžně s tím správa testuje i online dohledy v čekárnách a dálkové odemykání dveří nebo rozsvěcení světel. Nejen o tom se dočtete ve středečním Deníku.

Právo

České firmy letos vydělaly zahraničním vlastníkům téměř 190 miliard korun. Píše o tom Právo. Výdělek mají ale letos firmy o polovinu menší než za stejné období loni. Důvodem jsou úspory společností i pokles příjmů kvůli šíření koronaviru.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme