Výběr z médií: imunita proti covidu, jednotná podoba zastávek na železnici a digitalizace u třídění odpadu

V českém tisku se ve středu dočtete, že prodělání covidu-19 neznamená dlouhodobou imunitu. Píšou o tom Lidové noviny. Správa železnic podle Deníku plánuje novou podobu tuzemských železničních stanic a zastávek. A digitalizace začíná zasahovat i do třídění odpadu, informuje deník E15. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Test na koronavirus (archivní foto)

Ilustrační foto | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

E15

Do oblasti třídění odpadu začínají stále více zasahovat digitální technologie. Všímá si toho deník E15. Podle něj je možné, že už brzy budou snímat kódy z popelnic a pytlů na odpadky senzory umístěné přímo na sběrných vozech. Na digitalizaci mají zájem i obce. Nový odpadový zákon jim totiž slibuje výrazné snížení povinného skladovacího poplatku v případě, že sníží množství odpadu na skládkách.

Mf Dnes

Se situací na pracovním trhu v příštím roce to nevypadá až tak kriticky. Píše to Mf Dnes. Podle ní se navzdory koronavirové krizi o něco zvýšil podíl firem, které počítají v příštím roce spíše s nabíráním nových zaměstnanců než se zachováním dosavadního stavu nebo s propouštěním.

Havlíček: Pravidla nedodržovaly možná i tisíce restaurací. Nemáme přesné počty, ale bylo to patrné

Číst článek

Lidové noviny

Prodělání covidu-19 neznamená dlouhodobou imunitu a očkování je tak přínos i pro vyléčené. To je titulní strana středečních Lidových novin. Dočtete se v nich, že hladina protilátek klesne u vyléčených lidí nedlouho po nemoci až na polovinu. Mírnější průběh nemoci pak znamená, že tělo si protilátek nevytvoří dostatečné množství.

Deník

Správa železnic plánuje novou podobu tuzemských železničních stanic a zastávek. Jednotně mají vypadat lavičky, informační tabule, ale i odpadkové koše. Souběžně s tím správa testuje i online dohledy v čekárnách a dálkové odemykání dveří nebo rozsvěcení světel. Nejen o tom se dočtete ve středečním Deníku.

Právo

České firmy letos vydělaly zahraničním vlastníkům téměř 190 miliard korun. Píše o tom Právo. Výdělek mají ale letos firmy o polovinu menší než za stejné období loni. Důvodem jsou úspory společností i pokles příjmů kvůli šíření koronaviru.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme