V Česku je 12 nakažených, jedním z nich je lékař z Prahy. Dezinfekční přípravky se nesmí vyvážet

Národní referenční laboratoř potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Nakazili se muž z Prahy, u jehož ženy potvrdila laboratoř nákazu ve středu, a žena z Ústí nad Labem, která je příbuzná prvního případu ze severočeské metropole. Dalšími jsou pak dva muži, kteří nedávno přijeli z Itálie. Jeden z nových nakažených působí jako lékař v Praze.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 22:07 5. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Infekční klinika | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V jednom případě se jedná o blízký rodinný kontakt prvního případu z Ústí nad Labem. Pacientka je hospitalizována v Masarykově nemocnici. Dnes byl také dle předpokladů potvrzen koronavirus u muže z Prahy, který je blízkým rodinným příslušníkem ženy, u které byl koronavirus potvrzen ve středu. Oba jsou v izolaci v Nemocnici Na Bulovce,“ informovala server iROZHLAS.cz Štěpanyová.

‚Naši zaměstnanci jsou ve styku s turisty z celého světa.‘ Hrad kvůli koronaviru nakoupil stovky masek

Číst článek

Pozitivní testy na koronavirus vyšly nově u jednoho muže italské národnosti a jednoho české národnosti, kteří přijeli z Itálie. Oba jsou také izolováni v Nemocnici Na Bulovce. „Pražská hygienická stanice nyní provádí epidemiologické šetření a vyhledává všechny osoby, se kterými přišli dotyční do kontaktu,“ dodala mluvčí. Jeden z potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru je lékař z Prahy.

Původně ministerstvo informovalo i o prvním nakaženém dítěti v Česku, zprávu ale později upravilo.

První případ ve skupině lidí z Děčína se potvrdil v neděli. Ve stejném hotelu v italském regionu Veneto (Benátsko) bydlelo několik českých rodin. Nakaženo je z nich pět osob, tři muži a dvě ženy. Další členové těchto rodin jsou v domácích karanténách.

Čtyři z pěti těchto nemocných jsou v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. První diagnostikovaný muž byl už v neděli převezen do pražské Nemocnice Na Bulovce. Tam je osm pacientů, dalšími jsou pedagog z České zemědělské univerzity, který byl v Udine, dvě zahraniční turistky – studentky z Milána – a ve středu přibyla žena z Prahy 6, která ale pobývala v regionu Trentino (Tridentsko), který dříve úřady za rizikový nepovažovaly.

Nově není testování omezeno na zasažené regiony, rozhodovat budou lékaři a hygienici.

jgr, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme