Nové ohnisko koronaviru. V ubytovně v Čečelicích na Mělnicku je deset nakažených

Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci, do styku s místními nepřišli. V okrese je tak celkem 13 případů covidu-19. Podle mluvčí krajské hygienické stanice Dany Šalamunové se nákazu v lokalitě podařilo hygienikům včas zachytit. „Máme to pod kontrolou,“ řekla.

Mělník (Aktualizováno: 12:05 16. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvíc nakažených ve středních Čechách je na Kutnohorsku. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle informací ČTK jsou nemocní s covidem-19 brigádní dělníci, kteří pracovali v místní firmě. V souvislosti s ohlášenými případy je 29 lidí v karanténě a všichni budou podle Šalamunové testováni.

Vývoj české vakcíny proti covidu-19 se posouvá do fáze klinických testů. Odhalit by měla nežádoucí účinky

Číst článek

Nejvíc nakažených ve středních Čechách je na Kutnohorsku, v lokálním ohnisku v Církvici jich ve středu bylo 51, oproti úterku další nepřibyl.

Lidé v okrese musejí od víkendu ve veřejných vnitřních prostorech nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory. O dalším postupu má jednat v pátek krizový štáb Kutné Hory.

Celkově je ve středních Čechách podle posledních dostupných údajů hygieniků 143 lidí s covidem-19, od počátku pandemie se 1130 nemocných vyléčilo, 23 lidí nemoci podlehlo.

tzr, zit, aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme