Vládní nařízení zakazovalo nalévat alkohol v restauracích. ‚Tisková chyba,‘ brání se ministerstvo

Čtvrteční úprava vládního nařízení měla umožnit odnést si s sebou z výdejového okénka například pivo v PET lahvi. Na veřejnost se poté ale dostalo usnesení vlády, které mělo zakázat prodej rozlévaných nápojů ve všech stravovacích provozovnách. „Při publikaci vládního usnesení došlo k tiskové chybě, která již byla opravena. Vláda schválila jeho správnou verzi,“ napsala mluvčí ministerstva Barbora Peterová serveru iROZHLAS.cz.

Praha (Aktualizováno: 15:21 10. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po jednání vlády ve čtvrtek zveřejnil tiskový odbor špatnou verzi přijatého usnesení, které zakazovalo prodej všech rozlévaných nápojů k okamžité spotřebě. Ilustrační foto | Foto: David W. Černý | Zdroj: Reuters

Původní nařízení zakazovalo prodej alkoholických nápojů z výdejových okének. Na to si ale stěžovali například stánkaři nebo pivovary, kteří prodávají nápoje zabalené s sebou. Vláda proto ve čtvrtek nařízení upravila, aby prodej alkoholu s sebou restauracím umožnila.

Ve zveřejněném dokumentu ale byla chyba, která zakazovala veškerý prodej rozlévaných nápojů ve všech podnicích. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ale podle ministerstva zdravotnictví schválil správnou verzi, která obsahuje přesnější formulaci, a pozornost některých médií tak způsobila tisková chyba.

„Došlo k tiskové chybě, která již byla opravena. Vláda schválila jeho správnou verzi, která samozřejmě konzumaci nápojů v restauracích nezakazuje,“ reagovala mluvčí Peterová na dotaz redakce.

Kdo chybu způsobil, ale není známo. „Kde chyba vznikla, nevím. Důležité ale je, že to vláda správně schválila,“ řekl Vladimír Vořechovský, ředitel tiskového odboru Úřadu vlády. 

Vláda od středy restauracím, hospodám a dalším podnikům nařídila zavírat již ve 20 hodin. Zároveň zakázala pití alkoholu na veřejnosti a prodej občerstvení na trzích.

Aktuální platná verze:

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme