Z koronaviru se zatím v Česku vyléčilo 70 procent nakažených. Do Řecka už není potřeba test

Ve čtvrtek přibylo v Česku 329 nově potvrzených případů nemoci covid-19, nejvíc od 3. dubna. Jde o třetí nejvyšší denní nárůst od březnového začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V pátek testy zatím potvrdily 174 případů. Od 1. března, kdy se v zemi objevili první nakažení koronavirem, bylo v Česku zaznamenáno 19 574 případů covidu-19. Z nemoci se dosud vyléčilo 70 procent nakažených.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Petr Topič | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Nejvyšší denní nárůst případů covidu-19 se objevil 27. března, kdy přibylo 377 nakažených, a druhý nejvyšší byl 3. dubna s 334 případy. Nad tři stovky nakažených se přírůstek dostal v poslední době i minulý pátek, kdy bylo nových případů za den 323.

V posledních dnech rostl i podíl nově potvrzených případů na počtu provedených testů. Ve středu činil 3,83 procenta, ve čtvrtek 4,71 procenta. Ve čtvrtek klesl počet provedených testů na 6985 ze středečních 7574.

Praha otvírá kvůli koronaviru nové odběrové místo. Testovat se bude uprostřed Václavského náměstí

Číst článek

Zhruba od poloviny července vytrvale roste počet lidí aktuálně trpících covidem-19, kterých je nyní 5450, nejvíce od začátku epidemie. Počet zemřelých lidí nakažených koronavirem ve čtvrtek stoupl o dva na 393.

V nemocnicích se podle posledních údajů léčí 131 pacientů, což je nejvíc od půlky května. Stav 24 hospitalizovaných hodnotí lékaři jako těžký. Nejvíce lidí s covidem-19 se v nemocnicích léčilo v první polovině dubna. Maximem bylo 437 hospitalizovaných k 9. dubnu. Ve druhé polovině dubna začaly počty pacientů výrazně klesat, od začátku června se pohybují v rozmezí zhruba od 70 do 130.

Z jednotlivých regionů je situace nejhorší už od minulého týdne v okrese Frýdek-Místek, kde podle aktuálních údajů přibylo za posledních sedm dní přes 42 nových případů covidu-19 v přepočtu na 100 000 obyvatel.

Druhý nejvyšší nárůst byl v Praze, a to 33 případů na každých 100 000 obyvatel. Na Klatovsku činil nárůst za uplynulý týden více než 32 případů a na Havlíčkobrodsku přes 25 případů. V okresech Praha-východ, Beroun a Příbram to bylo kolem 23 případů.

Zpráva pokračuje pod online reportáží.

Právě město Praha a okres Frýdek-Místek byly jedinými okresy se zvýšeným rizikem nákazy koronavirem na v pondělí zveřejněné mapě rizika nákazy, tzv. semaforu. Na mapě byly Praha a Frýdecko-Místecko označeny zelenou barvou, tedy prvním stupněm ze tří, který značí výskyt nákazy bez přenosu nemoci v komunitě.

Ostatní regiony Česka byly zatím bílé, tedy s nulovým, či zanedbatelným rizikem. Vyšší stupně rizika – oranžový a červený – se zatím v Česku neobjevily.

Některé české nemocnice už registrovaly zvýšený zájem lidí o testování na koronavirus, a to v souvislosti s cestou do Řecka. Země nedávno kvůli růstu počtu nakažených koronavirem zavedla povinné testy ne starší než 72 hodin pro občany Česka, Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska, opatření mělo platit od pondělí 17. srpna.

V pátek ale Řecko oficiálně tuto povinnost pro Čechy zrušilo, na pozemní hranici turisté test předkládat musí.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme