Třetina mladých lidí projevila zájem o očkování proti koronaviru. 169 tisíc z nich má alespoň první dávku

Týden po spuštění registrace k očkování pro věkovou kategorii 16+ projevilo zájem přes 457 tisíc mladých lidí. Bezmála 170 tisíc již dostalo alespoň jednu dávku vakcíny. Vyplývá to ze souhrnu Ústavu zdravotnických informací a statistik, který má iROZHLAS.cz k dispozici. Je důvod se obávat nižšího zájmu? „Zatím to v těch datech nevidím,“ odpověděl šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O očkování proti koronaviru dosud projevilo zájem 59,8 procenta Čechů starších 16 let. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Registrace na očkování proti covidu-19 se pro věkovou skupinu od 16 do 29 let spustila ve čtvrtek 3. června v pozdních večerních hodinách.

Na Pardubicku se navzdory vládní strategii otevírají nová očkovací místa. I bez smlouvy s pojišťovnou

Číst článek

Týden po otevření systému čeká na první dávku vakcíny 148 tisíc lidí, dalších 158 tisíc mladých vyhlíží svůj termín. Celkem tak zatím o očkování projevilo zájem 32 procent Čechů z této věkové kategorie. Vyplývá to z dat, která serveru iROZHLAS.cz poskytl Ústav zdravotnických informací a statistiky ve spolupráci s Chytrou karanténou.

To je srovnatelně s věkovou skupinou 30 až 34 let, pro kterou se registrace spustila 26. května. Po týdnu ministerstvo zdravotnictví evidovalo zájem pouze o lehce vyšší – 32,4 procenta.

Na druhou stranu je to ale méně než v kategorii 35 až 39 let, pro niž se registrace k očkování otevřela 24. května. Během prvních sedmi dnů projevilo zájem o vakcínu 40,1 procenta občanů.

Nejméně v Pardubickém kraji

Co se týče regionů, procentuálně nejméně naočkovaných v nejmladší věkové kategorii je v Pardubickém kraji. Na látku, která má chránit před nákazou covidem-19, jich dosáhlo pouze 9,4 procenta.

Ostatně v Pardubickém kraji zůstává nejméně naočkovaných v přepočtu na 100 obyvatel z celého Česka. Úspěšných zatím bylo pouze 38,61 procenta lidí a dostali tak alespoň jednu dávku. Na konci pomyslného žebříčku také zůstává Olomoucký, Liberecký a Moravskoslezský kraj. Nejvíce jich je naopak v Jihočeském kraji – 43,27 procenta.

O očkování proti koronaviru dosud podle dat ministerstva zdravotnictví projevilo zájem – podstoupilo očkování nebo čeká na termín – 59,8 procenta Čechů starších 16 let.

Ředitel zdravotnických statistiků Dušek v pátek pro Radiožurnál uvedl, že v celé dospělé kategorii obdrželo alespoň první dávku již 49,5 procenta zájemců. Více než jedna pětina má navíc očkování ukončené.

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme