Zdravotníci dosud v Česku podali 7 890 961 dávek vakcíny. Incidenční číslo zůstalo na hodnotě 6,5

V Česku mají ukončené očkování proti koronaviru tři miliony lidí, tedy zhruba 28 procent obyvatel. Od začátku vakcinace v prosinci podali zdravotníci v Česku 7 890 961 dávek. V neděli zdravotníci očkovali 34 190 lidí, asi o 6500 méně než před týdnem. Laboratoře v neděli odhalily 57 nových případů koronaviru, stejně jako před týdnem. Denní přírůstky nakažených jsou tak stále nejnižší od loňského léta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týdenní přírůstky nově nakažených dál klesají, podle dat ministerstva je ale patrné zpomalování tempa. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 000 obyvatel, zůstalo v neděli na hodnotě 6,5. Počet hospitalizovaných klesl pod padesátku, na podobných úrovních byl naposledy loni v druhé půlce března. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Konvalinka: Zvorali jsme to, delta mutace je tu dřív, než by měla. Potřebovali jsme čas na očkování

Číst článek

Týdenní přírůstky nově nakažených dál klesají, podle dat ministerstva je ale patrné zpomalování tempa. Zatímco v prvním červnovém týdnu testy od pondělí do neděle potvrdily přes 2300 nakažených, v druhém to bylo necelých 1400, ve třetím více než 900 a v minulém kolem 700.

Od počátku loňského března, kdy testy koronavirus v Česku poprvé potvrdily, covid prokazatelně prodělalo téměř 1,67 milionu lidí. Zhruba 98 procent z nich se vyléčilo a 30 298 s potvrzeným onemocněním covid-19 zemřelo. V nemocnicích je nyní 49 lidí s covidem, z toho sedm ve vážném stavu.

Testování na covid-19

Testy na koronavirus v neděli absolvovalo přes 35 000 lidí, přičemž většinou to byly antigenní testy. Přesnějších PCR testů bylo přes 7100. Minulou neděli laboratoře provedly zhruba o 8000 testů více.

Očkování proti koronaviru u dětí: Moderna za pár týdnů, batolata se dostanou na řadu až příští rok

Číst článek

U nejčastěji prováděných testů, preventivních, je nyní podíl pozitivních na hodnotě 0,09 procenta. Kolem procenta byla v neděli pozitivita u diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky.

U epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, činí podíl 0,2 procenta. Když epidemie na jaře vrcholila, byla pozitivita testů mnohonásobně vyšší.

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, stouplo o desetinu na 0,9. Dál se ale drží pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme