Počet horníků Dolu Darkov na Karvinsku nakažených koronavirem stoupl na 17

Další horníci Dolu Darkov na Karvinsku se nakazili koronavirem. Celkový počet tak vystoupal na 17. Nákaza se potvrdila už i u pěti rodinných příslušníků. O situaci v OKD bude v pondělí jednat krizový štáb Moravskoslezského kraje.

Karvina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OKD Darkov | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Evidujeme 22 onemocnění, z toho 17 zaměstnanců a pět rodinných příslušníků,“ říká pro Radiožurnál Kateřina Boturová, z krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Návštěvy v nemocnicích či otevřené bary. Vojtěch s experty představili, co se změní 25. května

Číst článek

Zatím není jisté, kde se lidé nakazili. Čísla se podle Boturové pravděpodobně budou i nadále zvyšovat. „K dnešnímu dni máme dalších 5 pozitivních, protože teď přišly výsledky.“

Nakažených horníků Dolu Darkov, který patří těžební společnosti OKD, přibývá. Ve čtvrtek jich bylo osm, v pátek se počet zvýšil na 11.

„16 osob z 22 má symptomatický průběh, tedy teplota, někteří ztráta čichu, dušnost a rýma a šest případů vedeme bez potíží. Zatím jsou všichni v domácí izolaci," dodala Boturová.

Koronavirus Tatru nezastavil. Firma za přísných hygienických opatření i nadále vyrábí naplno

Číst článek

Dalších 51 pracovníku nastoupilo do karantény. Podle ředitelky krajské hygieny prošly společné prostory dolu dezinfekcí a průběžně se dezinfikují dál. Jde třeba o hygienická zařízení, šatny a výdejnu potravinových balíčků.

Zaměstnanci taky musí nosit respirátory a při vstupu do práce si musí dezinfikovat ruce a nechat si změřit teplotu.

Preventivní opatření před koronavirem přitom vedení OKD spustilo už v březnu; šlo například o neustálé zakrytí obličeje.

V Moravskoslezském kraji se nemoc COVID-19 celkově prokázala u téměř 1200 lidí. 774 infikovaných se už ale uzdravilo.

Jakub Horáček, per Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme