Při rozvolňování budeme postupovat opatrně, říká Hamáček. ‚Zatím není možné určit žádné datum‘

S rozvolňováním opatření zavedených proti šíření nákazy koronaviru bude podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) potřeba postupovat velmi opatrně. Nesmí se opakovat situace, která nastala o Vánocích, řekl ve středu na tiskové konferenci. Připomněl tak růst nakažených poté, co vláda zmírnila některá svá nařízení před vánočními svátky. Prioritou by podle ministra měl být návrat dětí do škol.

sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 0:05 11. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Plán rozvolňování bude podle Hamáčka na ministerstvu zdravotnictví, v současné době není možné určit žádné datum. „Klíčovým kritériem musí být pokles počtu lidí na jednotkách intenzivní péče,“ prohlásil. 

Nemocnice pak podle něj potřebují, aby počet hospitalizovaných poklesl zhruba na 3000, což je o více než polovinu lidí, kteří jsou v péči nyní. Nelze proto předvídat, jestli nejpřísnější opatření platící od počátku března – tedy například omezený pohyb lidí mezi okresy – budou opravdu zrušena po třech „Spálili jsme se už tolikrát,“ dodal.

Prioritou pro ministra vnitra zůstává návrat alespoň části žáků zpět do školních lavic. Děti podle něj ale musí být testovány. Testy bude muset ministerstvo vnitra dokoupit, ty, které již dorazily, se použily na testování státní správy.

Ministr ve středu poděkoval lidem, že přísná protikoronavirová opatření dodržují. Přesto však podle něj budou počty lidí v nemocnicích pravděpodobně osm až deset dní nadále stoupat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme