Krajská hygienička z Moravy se omluvila za své výroky. O zdravotní sestře tvrdila, že nakazila rodinu

Moravskoslezská krajská hygienička Pavla Svrčinová se omluvila za své výroky o nezodpovědném chování koronavirem nakažené sestry novojičínské onkologie. Po jednání krizového štábu v pátek informovala o tom, že sestra docházela do zaměstnání, přestože měla příznaky onemocnění. Později uvedla, že měla mylné informace a za své výroky se omluvila.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Nákaza COVID-19 se objevila u sestry onkologické ambulance z polikliniky, která je součástí Komplexního onkologického centra Nový Jičín provozovaného skupinou Agel.

Sedm vyléčených z koronaviru: lidé z Děčína už pracují, žena z Ostravska zůstává v izolaci

Číst článek

Svrčinová v pátek dopoledne uvedla, že zdravotní sestra docházela do zaměstnání s příznaky onemocnění a hovořila rovněž o tom, že nakazila členy své rodiny. Mluvčí Agel Radka Miloševská bezprostředně po briefingu kraje tyto informace popřela. Tvrdila, že sestra, jakmile pocítila první symptomy nastoupila do pracovní neschopnosti.

Písemná omluva

Svrčinová v pátek odpoledne prostřednictvím krajského úřadu zaslala do médií písemnou omluvu a uvedla, že sdělila nepravdivé informace.

„Bohužel jsem si v tomto případě neověřila informace poskytnuté mými podřízenými. Moje jednání nemělo poškodit danou pracovnici ani společnost Agel a.s.,“ uvedla Svrčinová. Dodala, že se telefonicky i prostřednictvím e-mailu zdravotní sestře omluvila a omluvu rovněž zaslala i jejímu zaměstnavateli.

V Moravskoslezském kraji je 206 lidí s nemocí COVID-19, čtvrteční nárůst byl 27 prokázaných případů nákazy, tedy dosavadní nejvyšší počet v regionu. Největší denní přírůstek hlásilo ve čtvrtek Novojičínsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme