Situace ve středočeských nemocnicích je nyní asi nejhorší, řekla Pecková. Kritizovala statistiky

Situace ve středočeských nemocnicích v souvislosti s covidem-19 je podle hejtmanky Petry Peckové (STAN) nyní asi nejhorší, jaká kdy byla. Hospitalizovaných je 455 lidí, z toho 96 na odděleních intenzivní péče. Zátěž zdravotníků je ohromná, řekla v pátek Pecková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Pecková | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Záchranáři mají podle hejtmanky 450 až 500 výjezdů denně. Pod velkým tlakem jsou také nemocnice. „V nich je asi teď současně nejhorší stav, co kdy byl. Zátěž zdravotníků je opravdu velmi velká,“ uvedla hejtmanka.

Středočeský kraj ještě nezačal s rezervací seniorů na očkování. Chybí vakcína i na proočkování personálu

Číst článek

Překvapilo ji zjištění, že každý nakažený je v hlášeních vykazován jako uzdravený po 20 dnech od prvního pozitivního testu. Realita je podle ní jiná.

Poukázala na to, že nemocní ve špatném stavu se do nemocnic dostávají třeba desátý nebo dvanáctý den. Jsou-li na ventilaci, setrvávají tam o mnoho dní, někdy mnoho týdnů déle. Podle statistik jsou přitom považováni za uzdravené, ač třeba dál leží na přístrojích v nemocnici.

Čísla v hlášeních se tak podle Peckové od skutečnosti mohou lišit o 30 až 40 procent. „To znamená, že situace v nemocnicích je mnohem horší, než nám vychází z dat,“ upozornila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme