‚Politováníhodnou záležitost‘ zákazu prodeje piva s sebou vláda upraví do 24 hodin, řekl Blatný

Vláda změní rozhodnutí, podle kterého si nyní lidé ani nesmějí odnášet pivo z restaurace například ve džbánku nebo v plastové lahvi domů. Nebylo to cílem, řekl ve středu poslancům při projednávání vládní žádosti o další prodloužení nouzového stavu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda změní rozhodnutí, podle kterého si nyní lidé ani nesmějí odnášet pivo z restaurace například ve džbánku nebo v plastové lahvi domů (ilustrační foto) | Foto: David W. Černý | Zdroj: Reuters

Tato „politováníhodná záležitost“ bude napravena během 24 hodin, uvedl ministr. Původním cílem bylo podle něho omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti.

Úmyslem vlády rozhodně nebylo zakázat prodej piva s sebou, když si ho lidé chtějí vypít doma. novinky.cz/ekonomika/clan…

14:00 – 09. 12. 2020

4 85

PŘEHLEDNĚ: Restaurace musí od středy zavřít už ve 20.00. Trhy budou bez občerstvení a alkoholu

Číst článek

„Úmyslem vlády rozhodně nebylo zakázat prodej piva s sebou, když si ho lidé chtějí vypít doma,“ napsal na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO).

Vládní usnesení nyní zakazuje prodej alkoholických nápojů z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory.

Blatný také uvedl, že v případě opětovného přechodu Česka z nynějšího třetího do čtvrtého, přísnějšího stupně epidemického systému budou narovnány podmínky pro malé obchodníky a velké řetězce. Opoziční politici mluvili o diskriminaci kvůli tomu, že malé obchody musely být zavřené.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme