Počet nových případů mírně stoupá už osm dnů v řadě. V nemocnici je s covidem 51 lidí

V pátek přibylo v Česku 209 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání roste počet nakažených osm dní v řadě. Také reprodukční číslo je už týden vyšší než jedna, aktuálně má hodnotu 1,1. V nemocnicích je s covidem 51 lidí, o 11 méně než na začátku týdne. V těžkém stavu je 14 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet nových případů covidu proti předchozímu týdnu stoupá osm dní v řadě (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V tomto týdnu denní nárůsty nakažených třikrát překročily hranici dvou set. Od pondělí do pátku odhalily laboratoře celkem 1046 případů covidu. V minulém týdnu jich za stejné období bylo 930.

První případ po více než roce. Canberra jde do karantény, lidé mohou vycházet jen výjimečně

Číst článek

Počet potvrzených případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel zůstává téměř stejný jako v pátek. Takzvané incidenční číslo, kterým se stát řídí při určování protiepidemických opatření, sice nepatrně vzrostlo, ale po zaokrouhlení je stále na hodnotě 12. Mezi regiony jsou ovšem velké rozdíly.

Nejhorší situace je aktuálně v Praze, kde za uplynulý týden připadá na 100 000 obyvatel 30 nakažených. Ve středních Čechách je incidence 15, v jižních Čechách 14 a na Vysočině 12. Naopak relativně nejlépe je na tom Zlínský kraj, kde bylo v posledních sedmi dnech pět případů koronaviru na 100 000 obyvatel.

Laboratoře v pátek provedly zhruba 150 000 testů, přibližně o 10 000 méně než před týdnem. Podíl zjištěných pozitivit u nejpočetnější kategorie testů  preventivních a plošných – mírně klesl na 0,07 procenta.

U tzv. epidemiologické indikace testů, kdy jsou lidé testováni například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, bylo pozitivních 0,3 procenta vzorků. Podíl potvrzených případů u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou testováni třeba lidé vykazující příznaky, je kolem jednoho procenta.

Od začátku epidemie laboratoře v Česku objevily 1 676 080 případů covidu-19. Většina lidí se z nákazy vyléčila. S koronavirem zemřelo 30 373 nakažených. V posledních sedmi dnech byly oběti dvě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme