Další lékař pozitivní na koronavirus. Chod infekčního oddělení v Prostějově, kde pracoval, není ohrožen

U lékaře infekčního oddělení Nemocnice Prostějov byla o víkendu potvrzena nákaza novým typem koronaviru, onemocnění má zatím mírný průběh. Infekční oddělení prostějovské nemocnice dál funguje. Byly zahájeny testy personálu, který přišel s lékařem do kontaktu. V neděli to řekla mluvčí Nemocnice Prostějov Radka Miloševská.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostějovská nemocnice | Foto: Jiří Komárek | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

„Průběh onemocnění je (u nakaženého lékaře) dosud mírný, lehký. Chod (infekčního) oddělení ani nemocnice není ochromen, ani ovlivněn. Oddělení dál funguje, je na něm nyní devět pacientů,“ řekla. Veškerý personál nemocnice, který s lékařem přišel do kontaktu, je v karanténě a postupně testován. Výsledky zatím nejsou k dispozici.

Nakažených koronavirem je v Česku přes tisíc. Karanténa by se mohla zmírnit kolem Velikonoc

Číst článek

Nemocnice Prostějov má jako jediná v Olomouckém kraji infekční oddělení, na které jsou transportováni nakažení lidé s těžším průběhem nákazy. Oddělení má 18 pokojů a 30 lůžek. V případě epidemie koronaviru na území kraje může být jeho kapacita ztrojnásobena.

Onemocnění COVID-19 se už dříve prokázalo u lékaře urgentního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Do karantény museli jeho pacienti i personál. Lékař se vrátil z Řecka. Karanténa byla kvůli tomu vyhlášena u desítek pacientů a lékařů, kteří s ním byli v přímém kontaktu. Provedené testy další nákazu nepotvrdily.

Pozitivní jsou i čtyři zdravotní sestry v Thomayerově nemocnici v Praze-Krči, na výsledky testů páté se čeká. Informace České televize v sobotu potvrdil mluvčí nemocnice Petr Sulek.

Dvě se nakazily od pacienta, který je v současné době hospitalizovaný ve vážném stavu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Další tři sestry jsou z oddělení následné péče. Kde se nakazily, není jasné.

Pozitivní test na nový typ koronaviru má také lékařka z gynekologicko-porodnického oddělení v kolínské nemocnici. Radiožurnálu to potvrdil předseda představenstva nemocnice Petr Chudomel.

V Olomouckém kraji v noci přibyly další tři potvrzené případy nákazy novým typem koronaviru, kterou nyní úřady evidují u 75 lidí. Tři nové nákazy jsou z okresu Prostějov. Nejvíce nakažených osob zůstává v uzavřených obvodech Litovel a Uničov. V tomto izolovaném území je evidováno dohromady 59 nakažených osob.

Krajská hygienická stanice v sobotu večer zveřejnila údaje, podle kterých bylo v Olomouckém kraji určeno k testování na nový typ koronaviru 598 lidí. Nařízeno je nyní 346 karantén.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme