V sobotu zatím přibylo 884 případů. Víkendový nárůst zřejmě poprvé překročí tisícovku

V Česku v sobotu přibylo již 884 potvrzených případů koronaviru. Výrazně tak bude překonáno dosavadní víkendové maximum z minulé soboty, kdy laboratoře za celý den odhalily 507 nakažených. V posledních čtyřech dnech denní přírůstek vždy překonal tisícovou hranici a je pravděpodobné, že se tak stane i v sobotu. V zemi je aktuálně 13 086 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 19:28 12. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladý muž pomáhá své přítelkyni s rouškou.

Mladý muž pomáhá své přítelkyni s rouškou. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

S covidem-19 je hospitalizováno 297 lidí, v těžkém stavu je 69 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k sobotním 18.00.

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno 34 744 nakažených. Více než 21 000 z nich se z nemoci vyléčilo a 453 lidí s covidem-19 zemřelo.

Článek pokračuje pod online reportáží

Zvýšené testování

Za tento týden přibylo v České republice už zhruba 6600 potvrzených případů nákazy. Laboratoře v posledních dnech také více testují. Od úterý do čtvrtka provedly vždy více než 15 000 testů, v pátek to bylo rekordních 18 200 testů. Jejich celkový počet už překonal milion.

Až do pátku se zvyšoval podíl pozitivních testů. V pondělí byl necelých pět procent, v úterý a ve středu přes sedm procent a ve čtvrtek už více než devět procent. V pátek mírně klesnul zhruba na osm procent.

Nejhorší situace je nyní v okrese Plzeň-jih, kde za uplynulých sedm dní přibylo na 100 000 obyvatel téměř 161 nakažených. Následuje Kladensko, kde laboratoře za posledních sedm dní evidují zhruba 140 nakažených na 100 000 obyvatel. V Praze je to zhruba 134 případů na 100 000 obyvatel, jen nepatrně lépe na tom je Berounsko.

Semafor Česka hlásí šest oranžových okresů. Opatření proti koronaviru se zpřísní

Číst článek

Aktualizovaný semafor

Ministerstvo v pátek aktualizovalo tzv. semafor, který na mapě zobrazuje riziko nákazy v regionech. V druhém oranžovém stupni jsou nově vedle Prahy okresy Beroun, Kladno, Kolín, Praha-východ a Uherské Hradiště. V těchto pěti okresech bude od pondělí 14. září podobně jako nyní v hlavním městě omezena otevírací doba stravovacích zařízení. Restaurace a bary budou muset mít každý den zavřeno mezi půlnocí a 6.00. Omezení provozu se bude týkat i všech ostatních středočeských okresů, i když jsou v mapě zelené, řekla mluvčí tamních hygieniků Dana Šalamunová.

Do zeleného stupně pohotovosti, který značí výskyt nákazy bez komunitního přenosu, se nově posunuly regiony napříč zemí s výjimkou slezských. Místo dosavadních deseti je takových oblastí 40.

Od čtvrtka je kvůli zhoršené epidemické situaci povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé zemi. Už od začátku září platila povinnost chránit si ústa a nos při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

onz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme