Zásilky s rouškami a respirátory jsou zkompletované. Pošta tiskne adresy, v úterý začne doručování

Česká pošta zkompletovala většinu ze tří milionů zásilek s pěti rouškami a respirátorem pro obyvatele starší 60 let. Nyní tiskne adresní štítky, které se budou na zásilky lepit. Následně budou z pracovišť, kde se obálky kompletovaly, převezeny na všechny dodejny po celé zemi, odkud si je budou přebírat doručovatelé a doručovatelky. S doručováním začnou v úterý. Uvedl to Ivo Vysoudil z tiskového oddělení pošty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V depu v pražských Malešicích zaměstnanci České pošty kompletují zásilky roušek a respirátorů pro seniory | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

„S roznáškou se začne od úterý a bude průběžně probíhat do pátku, kdy by měli všichni zmínění mít zásilku ve schránce, a to na adrese svého trvalého bydliště. Pokud tomu tak nebude, mohou navštívit pobočku pošty, kde na základě prohlášení obdrží náhradní obálku s ochrannými prostředky dýchacích cest,“ řekl Vysoudil.

Česká pošta slibuje doručit seniorům roušky do pátku. Do balení se zapojují největší depa

Číst článek

Lidé podle něj nemusejí mít obavy z toho, že by se roznáška jakkoliv dotkla provozu poboček pošt. Pobočky totiž fungují nezávisle na doručovací síti. Kvůli roznášce roušek tedy nebude omezen ani prodlužován provoz pošt.

Rozvoz pomůcek bude stát zhruba 15 milionů korun. Jeden respirátor podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nakoupila Česká republika za zhruba 2,35 dolaru (asi 53 Kč) a roušku za 0,37 centu (8,30 Kč). Balíček pro jednoho seniora tak stojí asi 94 korun. Roušky a respirátory jsou ze zásob zbylých po jarní vlně onemocnění, které jsou skladovány v Opočínku na Pardubicku.

Podle Českého statistického úřadu žilo v České republice ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let.

Vláda o poskytnutí pomůcek starším lidem rozhodla minulý týden. Část opozice krok kritizuje jako opožděný a dává ho do souvislosti s blížícími se krajskými a senátními volbami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme