‚Nebyl ženatý.‘ Policie vyvrací fake news, že se muž před ministerstvem zastřelil kvůli smrti manželky

Policie se ohradila proti dezinformacím šířících se v souvislosti s mužem, který si minulý týden vzal život před ministerstvem zdravotnictví. Podle zpráv na sociálních sítích se zastřelil kvůli smrti manželky, které – navzdory jeho snahám – nebyl podán lék ivermektin. Muž ale nebyl ženatý.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Kriminalisté nalezli před ministerstvem zdravotnictví mrtvé tělo ve čtvrtek minulý týden. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék ivermektin,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Před budovou ministerstva zdravotnictví se zastřelil padesátiletý muž. Na místě zasahovala policie

Číst článek

„Na základě provedeného šetření bylo spolehlivě zjištěno, že se tato informace nezakládá na pravdě. Naše vyjádření potvrzuje i fakt, že muž nebyl ženatý,“ dodala mluvčí.

Server iROZHLAS.cz již v pondělí oslovil ministerstvo zdravotnictví s žádostí, aby se vyjádřilo k dezinformačním příspěvkům na sociálních sítích v souvislostí s úmrtím muže. Resort ale odmítl věc komentovat. „Uvedenou záležitost šetří Policie ČR, obraťte se prosím na ni. Vaše otázky nejsou v kompetenci Ministerstva zdravotnictví,” uvedla mluvčí Barbora Peterová.

K tragické události došlo minulý čtvrtek. Kriminalisté nejdříve okolo osmé hodiny večer informovali, že u budovy ministerstva zdravotnictví bylo nalezeno mrtvé tělo. Poté upřesnili, že si muž vzal život sám.

„Provedeným šetřením kriminalisté zjistili, že muž spáchal sebevraždu zastřelením, a na místě vyloučili cizí zavinění,” uvedla policie na twitteru.

Záchranná služba posléze pro server iDnes.cz uvedla, že muži bylo padesát let. „Na místo jsme vyslali záchrannou službu a inspektora. Nalezli jsme muže se střelným poraněním, které bohužel nebylo slučitelné se životem,“ dodala mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme